​​Чи Патріарший Економ саботує розпорядження Святослава Шевчука?

До нас дійшли чутки, що в керівництві УГКЦ не все гладко. Між собою конфліктують Адміністратор Патріаршої Курії Андрій Максимович, Головний юрисконсульт Устим Хаварівський та Патріарший Економ Любомир Яворський. Як ви вважаєте, що вони не поділили? Правильно, гроші.

За нашою інформацією, УГКЦ планує випустити Орден Митрополита Андрея Шептицького, а в листопаді здійснити перше нагородження. Цім питанням за дорученням Архієпископа Святослава займаються Максимович та Ховарівський. Оскільки часу залишається мало (у вересні Орден треба представити на Синоді Єпископів в Римі), Отець УГКЦ Блаженнійший Святослав повідомив членів Постійного Синоду про те, що працівників, які їм займаються, треба всіляко підтримувати. Це й зрозуміло – створення такого Ордена вшанує пам’ять справжнього Героя української нації, та зміцнюватиме й без того тверді позиції греко-католиків на заході України.

Ось тільки є проблема. Або вимагання всілякої підтримки не довели до відома Економа Яворського, або він не вважає питання випуску Ордена важливим. За його думкою, жодне розпорядження Верховного Архієпископа Святослава не може впливати на процес виділення коштів та погодження будь-якого відрядження (з приводу виготовлення Ордена Максимович разом із Ховарівським регулярно відвідують Київ). Навіть ураховуючи, що кошті надав особисто Святослав, Патріарший Економ вимагав від робочої групи документи, які досконально обґрунтовують та описують усі витрати. Вимога, в принципі, зрозуміла, якщо б не гостра потреба зробити Орден якомога швидше  — це якраз та ситуація, коли формальності мають відійти на другий план, оскільки вони можуть зірвати виконання важної місії.

По суті, це приклад бюрократизму, який межує із саботажем. Бажання під час дедлайну змусити робочу групу розробляти фінансовий план, бігати із цім планом та погоджувати в бухгалтерії кожну копійку, щоб після цього ще очікувати благословення від пана Економа, наводить на думку, що Яворський хоче показати власну значущість. Навіщо правда, він протиставляє себе Шевчуку? Виділення Святославом окресленої суми коштів вже й так припускає проходження певного контролю. Невже цього контролю не вистачає?

Хочемо вірити, що робоча група все ж таки отримуватиме гроші та встигне закінчити цю, дійсно, важливу справу.

Leave a Comment

Your email address will not be published.