​​Кримські страсті Владики Климента

Нещодавно ми отримали вісточку з окупованого Росією Криму. Парафіяни Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги в Сімферополі звинувачують Архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента в підривній роботі, яка йде на користь окупантам. Звучить сильно, тому давайте ж розберемося, у чому річ.

28 червня російський суд ухвалив рішення відібрати в Кримської єпархії ПЦУ її кафедральний собор в Сімферополі через «заборгованість» на суму в 1 гривню. Незважаючи на те, що цей абсурдний крок російської влади може фактично ліквідувати Кримську єпархію, ми хочемо порушити іншу тему. Парафіяни собору скаржаться на те, що навіть задовго до судового рішення, служби відбувалися рідко, а в соборі часто немає жодного священика. Замість цього, там сидить мама Архієпископа Климента – Марія Федорівна, яка приймає треби та продає свічки. За словами вірників, які до нас звернулися, судові справи – це виправдання, за якими укриваються бездіяльність та небажання виконувати свій пастирський обов’язок. (Це правда зовсім не в’яжеться з тим, що пишуть про Климента ЗМІ, але факт залишається фактом — люди незадоволені)

Також люди скаржаться на те, що священики тиняються без діла, а парафіянам Архієпископ Климент говорить, що священнослужителів бракує. Місяць тому один з єпархіальних співпрацівників взагалі відрікся від православ’я та прийняв іслам, а два роки тому ще один – іудаїзм. Також вірники стверджують, що в Феодосії існує незайнятий священик, який міг би їх окормляти, але буває він дужо рідко, оскільки Архієпископ його не запрошує. Псаломщик Андрій постійно п’є, тому ніхто не приходить співати на крилас, а суботні служби постійно скасовують. У зв’язку з цім, парафіяни вже вірять в те, що Климент не зацікавлений в функціонуванню єпархії, а теж, як росіяни, хоче закрити цей собор.

Що тут можна сказати? Ніхто не заперечує, що, російська влада оказує тиск на ПЦУ, але використовувати цей тиск як вимовку не діло. Владико, ви ж 5 років тому стояли живим щитом на шляху росіян. Невже загасло бажання працювати та відстоювати православну правду?

Якщо хтось з працівників єпархії захоче розповісти власну точку зору —  чекатимемо

Leave a Comment

Your email address will not be published.