​​Окружний суд Києва призупинив ліквідацію УПЦ КП: що це має значити?

Чи пам’ятаєте наш пост про те, як насправді ПЦУ ліквідувала Київську Патріархію? Так ось, вчора ця історія отримала несподіваний поворот.

Ви вже напевно чули, що Київський суд став на сторону Філарета та УПЦ КП, заборонивши митрополиту Черкаському і Чигиринському Іоану (Яременку) як голові ліквідаційної комісії «вчиняти будь-які дії щодо управління та розпорядження майном Релігійної організації Київська Патріархія УПЦ КП». Також до ухвалення відповідного рішення він не зможе «вчиняти будь-які дії щодо припинення або ліквідації УПЦ КП». Перемогою назвати це важко, але декілька пунктів Філарет точно відіграв. Це рішення – прямий сигнал усім прихильникам та представникам ПЦУ (серед яких чимало людей шоколадного короля), що «битва за віру» ще не закінчилася. І якщо Епіфаній, користуючись зв’язками, отриманими за часи Порошенка, може натякнути Мінкульту натиснути на старця, з судами це не пройде. Йому попросту бракує можливостей колишнього президента, який зовсім не соромився проштовхувати те або інше рішення.

Ми, не будемо квапитися та робити прогнози, оскільки рішення Окружного суду не остаточне: його ухвалили лише для того, щоб дати собі час розглянути правомірність ліквідування і не «розгрібати» потім дії пана Яременка, якщо вимогу УПЦ КП визнають справедливою. Якщо суд все ж вирішить (або йому допоможуть вирішити), що ліквідація УПЦ КП є законною, Філарет знову залишиться сам на сам з потужною адміністративною машиною, і тут вже важко сказати, що реально зможе зупинити Епіфанія, маючого підтримку з боку Мінюсту та Мінкультури, на базі якого, до речі,скоро створять окрему Держслужбу з питань етнополітики та свободи совісті. Керувати нею найімовірніше буде все той же Андрій Юраш. І тут вже зовсім інший масштаб – врешті-решт, не департамент у складі міністерства, а держслужба, яка за статусом дорівнює Мінкульту.

І останнє. Ми тут знайшли на фейсбуці ось таку цікаву інформацію, яка підтверджує тезис про «потужну адміністративну машину» (хоча й наші пости підтверджували його не гірше). Ми не кажемо, що це не фейк, тим більше, що ця сторінка працює занадто провокативно… але виглядає це, справді, цікаво. Як стверджує Олексій Рябикін – юрист, який є одним з громадських помічників Філарета,– це «план ПЦУ по знищенню Київської патріархії». Мабуть і так, принаймні, це відповідає концепції боротьби ПЦУ з Філаретом, яку ми обрисовували раніше.

Як завжди, стежимо за перебігом подій, та чекаємо на нові несподіванки.

Leave a Comment

Your email address will not be published.