Андрія Богдана називають другою людиною за впливом в Україні після Президента Володимира Зеленського

Голову Офісу президента України Андрія Богдана називають другою людиною за впливом в Україні після Президента Володимира Зеленського.

Насправді Андрій Богдан претендує на звання сірого кардинала української політики. Його креатури отримують посади і впливають на ключові державні рішення. Думка Андрія Богдана при призначенні майбутнього Прем’єр-міністра і формування уряду України матиме вирішальне значення

Саме Богдан частенько коментує політичний процес, контролює розробку законопроектів і приймає у своєму кабінеті більшість важливих гостей ОП, які не мають статусу офіційних делегацій.

Саме Богдан здійснював юридичну підтримку головного на сьогодні рішення голови держави — про розпуск Ради і призначення дострокових виборів. Останні закінчилися тріумфом президентської партії Слуга народу (СН), яка вже восени самостійно сформує більшість. І допоможе Зеленському без проблем призначити прем’єра, новий Кабмін і провести через Раду будь-які законопроекти.

Саме Богдан обкатує на публіці важливі ідеї президента — наприклад, про законодавче оформлення особливого статусу російської мови. І він таки став драйвером епічної боротьби Банкової і мера Віталія Кличка за столицю, прагнучи позбавити ексбоксера портфеля керівника виконавчої влади в місті.

Із близьких собі людей і досвідчених експертів Богдан і збудував президентський офіс. У підсумку в оточенні Зеленського залишилося не так і багато людей, які складали його найближче оточення до приходу до влади. Великою мірою зі «старичків» свій вплив зберіг хіба що перший помічник президента Сергій Шефір.

Але ж він і друг Зеленського Іван Баканов, який очолив тепер СБУ, були претендентами на посаду, яка зрештою дісталася Богдану. Обом, за словами експертів, не вистачило політичного досвіду, щоб змагатися із людиною, чиє прізвище в Україні вже перестали плутати з ім’ям.

Не дивно, що Богдан взяв гору — він, за суттю, привів Зеленського в політику. У травні цей топ-чиновник розповів НВ, що ще в 2015-му почав переконувати вже знайомого йому на той момент лідера Студії Квартал 95 спробувати себе в ролі хоча б депутата.

Тепер «провидець» Богдан, за словами низки експертів, зайнятий наповненням майбутнього Кабміну — саме з його подачі Гончарук став одним із головних претендентів на прем’єрське крісло.

«У стосунках Богдан — Зеленський перший демонструє свою перевагу навіть там, де для цього немає особливої потреби», — ділиться враженнями від роботи правої руки Зеленського Олег Рибачук, голова громадської організації ЦентрUA, а в минулому — керівник президентської адміністрації (АП) Віктора Ющенка.

Але люди із ЗеКоманди «узурпації влади» в діях голови ОП не вбачають. Прикладом є позиція Давида Арахамії, майбутнього голови фракції СН у парламенті дев’ятого скликання. «Я знаю, як приймають рішення в ОП, і особливих ризиків не бачу», — сказав він.

А один із майбутніх 254 депутатів-слуганародівців обережно зізнався Inside, що голова ОП — людина жорстка, але добре розуміє українську систему влади і знає, як із нею впоратися.

Leave a Comment

Your email address will not be published.