Аваков підготував документ, згідно з яким ЦВК може відмовити Клюєву в реєстрації

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звернувся до Центральної виборчої комісії з листом, у якому просить переглянути рішення про реєстрацію кандидатом у народні депутати Андрія Клюєва на тій підставі, що Клюєв не проживає в Україні, оскільки переховується за кордоном від слідства.  Про це Арсен Аваков написав у Facebook.

«Неймовірні речі відбуваються з балотуванням громадянина Клюєва у нардепи. Нерішучість і пасивність низки державних інститутів, парадоксальність ухвалених рішень — відверто дивує», — написав Арсен Аваков.

Аваков заявив, що провів селекторну нараду з підрозділами МВС України для вирішення і з’ясування обставин щодо цієї ситуації.

«За результатами — направив до ЦВК лист. Сподіваюся, що він послужить підставою для ухвалення ЦВК рішення про зняття з участі у виборах Андрія Клюєва», — написав Аваков.

Так, як зазначив у листі до ЦВК міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков йдеться про те, що Андрій Клюєв залишив територію України в 2014 році разом з експрезидентом Віктором Януковичем і не проживав на території держави останні п’ять років.

Також в офіційному повідомленні від МВС зазначено, що Андрій Клюєв не перетинав кордон України протягом останніх п’яти років, у зв’язку з тим, що переховувався від слідства і суду, яке ведеться проти нього правоохоронцями.

Але є один нюанс: сам Арсен Борисович був зареєстрований кандидатом у народні депутати в 2012 році за аналогічних обставин – він переховувався за кордоном, оскільки 31 січня 2012 року був оголошений у міжнародний розшук і 26 березня 2012 року затриманий у Італії. Італійський суд відмовив у екстрадиції Авакова й нинішній міністр внутрішніх справ України навіть розпочав процедуру отримання притулку. Але 28 жовтня 2012 року Аваков, попри те, що впродовж останнього року понад 6 місяців не перебував на території України, був обраний народним депутатом за списком Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» й отримав депутатську недоторканність.

Тому виникає запитання: чому Авакову можна, а Клюєву не можна?

Leave a Comment

Your email address will not be published.