Беньямін Нетаньяху почав реалізовувати на Україні проект «землі обітованої»

Беньямін Нетаньяху почав реалізовувати на Україні проект, який багато хто вважає неможливим. Але, ось перша ж заяву ізраїльського лідера безпосередньо з ним пов’язана: «Я буду говорити з президентом (Зеленським) про створення зони вільної торгівлі, про пенсійне угоди і по багатьох інших питаннях, які ще більше зміцнять прекрасні відносини між двома державами».

Багато хто з блізькосхідних аналітиків сходяться на тому, що держава Ізраїль в найближчі 30 років може опинитися під загрозою знищення (думаю причини всім зрозумілі) і його еліті варто задуматися над «запасним аеродромом». З цієї точки зору Україна з її розташуванням в Європі, виходом до моря, наявністю величезної української діаспори в Ізраїлі, в кінці кінців з фінансовими проблемами, економічною відсталістю, величезними боргами і конфліктом на Донбасі є найбільш вірогідним варіантом нової «землі обітованої».

Мова не йде про повне переселення, проект має на увазі створення держави — резерву, в першу чергу, для населення і по-друге, розміщення тих інфраструктурних об’єктів, які будуть грати ключову роль в державах найближчого майбутнього.

Для Нетаньяху — це можливість створити довгограючий проект, аналогічному курильським територіях для Японії, але тільки зі знаком плюс і він зможе з нього знімати політичні дивіденди. Для Зеленського — це можливість отримати фінансування, знання, проривні ідеї, щоб виконати свої передвиборні обіцянки і вискочити з лещат США і ЄС.

Окреме питання, що цей проект означає для Росії і відповідь на нього непроста.

Leave a Comment

Your email address will not be published.