«Чекати що Росія зміниться марно» — Катаріна Волчук

“Кремль не залишить у спокої Україну – це очевидно. Вони сидять і чекають, поки щось погіршиться, щоб відновити спроби повернути Україну в російську сферу впливу”

Недавній виступ Володимира Путіна на дискусійному клубі Валдай змусив спочатку розсміятися, а потім, врешті решт, всерйоз турбуватися не тільки за Україну, а й всю Європу. Розповіді російського царя про відсутність превентивного ядерного удару і великих російських мучеників, які потраплять в рай, а інші просто здохнуть, змушують задуматися про адекватність російського президента, який контролює ядерну валізу.

За словами професора Університету Бірмінгема, співробітниці Chatham House Катаріни Волчук, світу і Україні особливо (оскільки нам не пощастило з сусідом) потрібно навчитися жити з путінською Росією, максимально прораховуючи її можливі ходи. Адже чекати, що Росія зміниться, як при Путіні, так і без нього, як мінімум наївно. Катаріна Волчук розповіла, чому Путін так вчепився в Україну, і чи світить нам перспектива членства в ЄС.

«Є дві школи думки. Перша говорить, що Путін – господар ситуації, його режим – на піку, але, як тільки Путін піде, Росія зміниться і стане іншою. Згідно з другою, Путін – лише один з багатьох – фронтмен політичного режиму як такого. І навіть якщо Путін піде, прийде наступний, такий же, як він. Тому чекати, що Росія швидко зміниться, швидше за все, марно. Нам потрібно навчитися жити як при Росії з Путіним, і протистояти цьому, так і без Путіна. Путін змінив настрій росіян. Сьогоднішня риторика і пропаганда – це свого роду погроза Заходу. Щоб змінити це, знадобляться роки, якщо не десятиліття. Це те, з чим нам доведеться жити. Але ми повинні про це говорити, щоб пристосуватися».

Путін перетворив Україну на лакмусовий тест, пройшовши який, Росію будуть чи не будуть поважати. Це дуже небезпечно. Чому? Це свого роду мильна бульбашка, в які живе Кремль. Вони бачать лише те, що хочуть бачити. Вони кажуть деякі речі, навіть не уявляючи, наскільки вони є контрпродуктивними. Це показовий симптом того, як режим створив дуже небезпечну атмосферу і риторику. Боюся, що для України всі ці проблеми і виклики не зникнуть. Кремль не залишить у спокої Україну – це очевидно. Вони сидять і чекають, поки щось погіршиться, щоб відновити спроби повернути Україну в російську сферу впливу.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.