Держсекретар США Помпео та Маас відзначили пріоритети взаємодії відносно України

Україна, Росія, Китай, Іран та Венесуела – питання міжнародної політики стосовно таких країн обговорили на зустрічі в Берліні Держсекретар США Майк Помпео та міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас. Про це повідомив Помпео спілкуючись з журналістами на спільній прес-конференції з Маасом.

Виступаючи перед пресою Помпео висловив вдячність Німеччині за співпрацю з питання «санкцій, що карають Росію за її агресію в Україні і використання хімічної зброї в Великобританії».

«У світлі практики російської збройної агресії, — заявив Помпео, — сподіваємось, що німецький уряд зробить кроки домовлені в рамках Уельської домовленості зі зміцнення підтримки НАТО».

Маас, в свою чергу, підкреслив важливість співпраці Німеччини та США, зокрема що стосується України, і розповів про підсумки свого візиту до Києва.

«Багато конфліктів та викликів, які постають перед нами, можуть бути вирішені лише в координації та співпраці з нашими американськими друзями і ми маємо намір так робити», — наголосив Маас.

«Це справедливо стосовно України», — додав він. Маас зауважив, що під час свого візиту до Києва цього тижня, він «дуже чітко висловився і заявив, що новий президент та новий уряд заслуговує на нашу повну підтримку у продовженні реформаторського курсу України, і що ми працюємо з іншими країнами Великої Сімки над досягненням цієї мети».

«На тепер, дуже важливо слідкувати за подіями в України, — говорить політик. – Це також справедливо для Мінського процесу. Тут потрібен прогрес. Ми подолали перешкоди тут і хочемо якомога швидше встановити співпрацю на різних рівнях, в Нормандському форматі, або на інших рівнях».

Маас наголосив на необхідності для Росії «негайно зробити конструктивні кроки – не лише стосовно України, однак, стосовно України насамперед».

Leave a Comment

Your email address will not be published.