Експерти закликають владу роз’яснити населенню норми закону про мову

Експертна група з питань мовної політики закликала владу роз’яснити населенню норми закону «Про функціонування української мови як державної». Про це повідомляється на сайті Урядового порталу.

Також експерти закликали консолідувати зусилля задля успішної імплементації закону та утриматися від дій, що можуть знівелювати його реалізацію або призвести до його ревізії.

Зокрема, за результатами засідання 18 червня Експертна група звернулася до президента України, Кабінету міністрів, Верховної Ради, місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також політичних партій та політиків, які беруть участь у передвиборчій кампанії.

«Тривожні заяви та ревізіоністські заклики щодо цього закону лунають від представників оточення Президента. У зв’язку з цим є дуже серйозна небезпека чергового реваншу у цій сфері та «відкату» назад. Тому ми маємо зробити все від нас залежне, щоб норми закону запрацювали в повному обсязі і мали незворотній характер», – сказав віце-прем’єр-міністр, голова Експертної групи Павло Розенко.

Він наголосив, що до 23 липня необхідно подати пропозиції щодо складу Національної комісії зі стандартів державної мови та кандидатури на посаду Уповноваженого із захисту державної мови.

Пан Розенко також звернувся до всіх органів державної влади та місцевого самоврядування з проханням долучитися до проведення широкої інформаційної кампанії щодо роз’яснення норм закону.

Leave a Comment

Your email address will not be published.