Геращенко заявила, що АП та Зеленський не відповіли на прохання про екстрену зустріч

Віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що Адміністрація президента і Володимир Зеленський не відреагували на прохання української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) про проведення зустрічі щодо можливого повернення російської делегації. Про це вона написала у Facebook.

«Напередодні червневої сесії ПАРЄ в Страсбурзі українська делегація звернулася до АП (чи офісу, або в бюро, як там правильно) і нового президента з проханням про зустріч. Щоб обмінятися інформацією про виклики, узгодити наш спільний план дій, проговорити, як тримати оборону в РЄ [Раді Європи]. Це вимагало серйозної кулуарної роботи, тиску на наших міжнародних партнерів, щоденних телефонних переговорів із партнерами не тільки в межах міжпарламентського діалогу та дипломатичної роботи. Це вимагало в першу чергу лідерства президента. Так було всі попередні 5 років […]. На звернення нашої делегації ми не отримали жодної відповіді з АП і від президента. Наша делегація залишилася один на один у цій залі», — написала вона.

Геращенко зазначила, що зараз українська делегація намагається не пустити Росію знову у ПАРЄ та подала 250 поправок до тексту рішення про повернення російської делегації. Раніше вона зазначала, що текст було внесено до порядку денного з низкою процедурних порушень.

Пізніше Геращенко написала, що на голосуванні відхилили понад 200 українських поправок до резолюції про повернення делегації РФ.

За її словами, «за» проголосували 52 євродепутати, а 110 — «проти».

Що відбувається?

Сьогодні вночі у Страсбурзі може бути прийнято рішення про знищення санкційного механізму шляхом повернення російської делегації, яка була виключена в 2014 році через окупацію Криму і Донбасу.

Раніше член української делегації Леонід Ємець розповів, що за Росію виступають Франція, Німеччина, Італія, Ісландія, Сан-Марино, Туреччина, Нідерланди, Швейцарія, Норвегія, Монако. Проти Росії — Україна, Велика Британія, Польща, Грузія, Литва. При цьому прем’єр Британії Тереза Мей підтримала повернення права голосу російській делегації у ПАРЄ, заявивши, що збереження РФ у Раді Європи дозволить покарати Росію за порушення нею прав людини.

Члени Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не підтримали проведення дебатів про підсумки розслідування загибелі рейсу MH17. ПАРЄ проголосувала проти дебатів щодо відповідальності Росії за катастрофу MH17 і ролі Росії в катастрофі пасажирського літака.

3 червня регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації про введення санкцій стосовно делегацій. У ПАРЄ схвалили проект резолюції, що веде до повернення делегації Росії. Це дає можливість повернути Росію у ПАРЄ

Leave a Comment

Your email address will not be published.