Голова ПЦУ митрополит Епіфаній видав указ

Православна церква України тимчасово заборонила служіння двом священнослужителям за «дії, спрямовані на розділення церкви». Про це повідомляє ПЦУ в Facebook.

«Архімандрит Андрій (Маруцак) з 22 червня, а ієромонах Ілля (Зеленський) з 21 червня 2019 року заборонені у священнослужінні за дії, спрямовані на розділення Церкви», — йдеться в повідомленні.
В указі за підписом глави ПЦУ Епіфанія йдеться, що насельника Свято-Феодосійського ставропігійного чоловічого монастиря архімандрита Андрія (Маруцака) заборонено у священнослужінні строком на 3 місяці, починаючи з 22 червня.

Зазначається, що таке рішення прийнято, «враховуючи прийняття у безпосереднє підпорядкування Митрополита Київського і всієї України Свято-Феодосійського ставропігійного чоловічого монастиря міста Києва (указ №303 від 20 червня 2019 р.) з усіма насельниками та кліром, за безпосередню активну участь у заходах, спрямованих на розділення Церкви, спробу захопити керівництво монастирем».

У свою чергу, ієромонаха Іллю (Ігоря Зеленського) указом єпископа Харківського і Богодухівського звільнено з посади настоятеля парафії Святого Архістратига Михаїла в м.Барвінкове Харківської області та заборонено в священнослужінні строком на півроку «за участь у діях, спрямованих на розділення ПЦУ, порушення статуту церкви».

Нагадаємо, колишній патріарх УПЦ Київського патріархату Філарет скликав «помісний собор», на якому постановив відновити ліквідовану УПЦ КП і скасував визнання Православної церкви України.

У ПЦУ не визнали «собор», зазначивши, що зібрання у Володимирському соборі означає розкол з усіма канонічними та юридичними наслідками.

Leave a Comment

Your email address will not be published.