Ігор Мосійчук: «Без сильної економіки Україна ніколи не виграє війну»

«Зеленський поїхав домовлятися з президентом Франції, та в результаті ми не побачили жодних механізмів вирішення гострих для України питань. Замість того, щоб домовлятись про збільшення квот на експорт українських товарів до Європи, і до Франції зокрема, Зеленський просуває французькі товари в Україні.

Якщо така економічна політика буде проводитись і надалі, то скоро у нас не залишиться жодного виробництва, бо не буде стимулу для нього. А без сильної економіки нам ніколи не виграти війну. Потрібно стати суб’єктами в міжнародній політиці, а не вести війну, як об’єкт» — таку думку висловив народний депутат України Ігор Мосійчук

На зустрічі президентів України і Франції я сподівався побачити Емануеля Макрона, а побачив прем’єр-міністра Едуара Даладьє, який на передодні Другої світової війни здав Чехію і підписав Мюнхенські угоди з Гітлером. Те, що говорить Макрон, дуже нагадує промови Даладьє.

Разом з тим, не можна не відмітити, реакцію Зеленського, коли він чітко сказав, що є країна агресор – Росія. Потрібно говорити з Росією, а не з її маріонетками, можливо, навіть, і без посередників. Тому що будь-який посередник хоче мати свій інтерес. Тож не можна відкидати і варіант виходу з Нормандського формату, та проведення прямих перемовин з країною агресором.

Я був проти на початку, і досі засуджую блокаду ОРДЛО. Те, що зробив Семенченко, а потім президент Порошенко, підписавши рішення РНБО, допомогло тільки в одному — віджати українські підприємства на окупованих територіях Курченку та генералам ФСБ.

Україна втратила не тільки величезні суми податків, які надходили з цих підприємств, а й їх території — площадки, на яких знаходилися таємні бази Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Це була і економічна, і стратегічна, у військовому розумінні, втрата. Потрібно зняти блокаду, дати можливість підприємствам повернутись і платити податки в українській бюджет. Бо поки вони сплачуються податки в Москву – тим самим вони фінансують війну.

Leave a Comment

Your email address will not be published.