Кабінет Міністрів України анулював підсумки конкурсу з нафтогазового ділянці Дельфін в акваторії Чорного моря

Кабінет Міністрів України анулював підсумки конкурсу з нафтогазового ділянці Дельфін в акваторії Чорного моря — Trident Black Sea втратила контракт.

У вересні новий склад Кабміну оголосить повторний конкурс, який з високою часткою ймовірності буде виписаний під компанію Укрнафтобуріння, бенефіціаром якої є олігарх Ігор Коломойський. Це сталося після того, як Глава Офісу Президента Андрій Богдан закликав продовжити конкурс щодо укладення угод про розподіл продукції для ділянки Дельфін на шельфі Чорного моря мінімум до 120 днів, про це йдеться в листі Богдана до Кабміну.

З огляду на вищевикладене, а також два наступних факти можна констатувати — Коломойський заходить в нафтогазовий сектор України:

1. Окружний адміністративний суд Києва заблокував конкурс по Зіньківській нафтогазовій площі, який виграли компанії, що входять до складу групи ДТЕК Ріната Ахметова за позовом компанії Укрнафтобуріння бенефіціаром якої є Ігор Коломойський.

2. Дочірні підприємства Укртатнафти, вперше з 2016 року перемагають на тендерах Міністерства оборони та Укрзалізниці — Коломойський повертає собі роль великого постачальника палива для державних компаній України.

Протистояння Коломойського з Ахметовим — давня історія, яка буде мати своє продовження в найближчий час, а протистояння з Соросом — новий поворот, де мова йде не тільки про нафтогазовий сектор, а й про конфігурацію майбутнього уряду України: Коломойський наполягає на виключенні кандидатури Владислава Рашкована ( заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді) зі списку потенційних прем’єрів, це стосується Олександра Данилюка та Айварас Абрамавічуса, якого Ігор Коломойський в одному з інтерв’ю обізвав шавкою. Конфлікт Коломойського з Соросом буде непростим — попереду переговори з МВФ: в 2019 році загальний обсяг платежів за державним боргом України становить $ 15,6 млрд. Наслідки цього конфлікту можуть привести до повномасштабної економічної кризи, і як наслідок — повною зміною влади в Україні.

Leave a Comment

Your email address will not be published.