Коломойський: «Те, що сталося на Донбасі — це внутрішній громадянський конфлікт»

Ситуацію, яка відбувається з окупацією територій на Донбасі, олігарх Ігор Коломойський охарактеризував як «внутрішній громадянський конфлікт».

Таке визначення ескалації між Києвом і ТОТУ Донбасу Коломойський дав в інтерв’ю журналу НВ.

«А у нас те, що сталося на Донбасі — це що сталося?… Це внутрішній громадянський конфлікт», — заявив Коломойський.

Також Ігор Коломойський під час бесіди з журналістом зазначив, що, конфлікт на Донбасі «ніким не інспірований, ніякої Росією». Те, що в зоні проведення ООС помічені російська техніка і озброєння, Коломойський прокоментував як «реалії з життя».

«Вона і зараз там є, російська техніка, і буде. Поки буде конфлікт, буде там російська техніка. Це реалії з життя. Так, вона там є. А у нас американська техніка з цього боку є. І що з цього? Джавеліни є у нас? Це чия техніка?», — заявив Коломойський в інтерв’ю НВ.

Торкнувшись теми американської військової допомоги Україні, Ігор Коломойський додав, що США надали Україні військову техніку, «щоб підтримувати конфлікт на Донбасі», тому що «Америці вигідно тримати санкції проти Росії».

«У будь-якому разі, при попередньому президентові так було. А нинішній президент Дональд Трамп, по-моєму, у нього інша точка зору, але як з неї вийти — він не знає. А в переддень чергових президентських виборів, може, він не поспішає з цим», — заявив Коломойський.

Треба зазначити, що наявність на Донбасі не тільки російської техніки, а й російських військових Коломойський визнав.

«Ми говоримо, що військові російські присутні на Донбасі. Це факт. Вони, правда, переодягнені у відпускників або ще когось. У ДНР-ЛНР 1-2-й корпус, в усякому разі, те, що стосується офіцерського складу, то 100% там багато російських військовослужбовців, які поїхали у «відпустку» або у «відрядження», — виконувати інтернаціональний обов’язок… І не робіть з цього катастрофу, — це нормальне явище», — сказав олігарх.

Він додав, що в Україну приїхали «виконувати інтернаціональний обов’язок» також із Західної Європи і США, не уточнивши, що саме має на увазі.

«Але у нас основа, шампур цього конфлікту, — це внутрішньоукраїнський конфлікт, який, до речі кажучи, готувався 20 років. Мінімум з 2004 року, з виборів Ющенка-Януковича. Тоді вперше ясно було, що ми до цього готові», — підкреслив Коломойський.

Leave a Comment

Your email address will not be published.