Конфлікт Ахметова і Коломойського: олігархи не поділили права на показ футбольних матчів

Конфлікт Ахметова і Коломойського: олігархи не поділили права на показ футбольних матчів.

У 2010 році Федерація Футболу України передала українським клубам права на телетрансляції їх власних матчів на 8 років, і до футбольного сезону 2019-2020 року клуби самі вели переговори з трансляторами і вибирали, на якому каналі хочуть показувати свої матчі, наприклад футбольний клуб Динамо (Київ ) Ігоря Суркіса вибирав канал 2 + 2, який належить Ігорю Коломойському, а Донецький Шахтар Ріната Ахметова — групу каналів Футбол 1 і Футбол 2.

У цьому сезоні повинен був запрацювати єдиний Телепул: всі клуби передають права на трансляцію матчів Української Прем’єр-Лізі (УПЛ), а вона вже продає права на їх показ телеканалам (в тому числі і іноземним), для того, щоб гроші справедливо ділилися між клубами в залежності від місця в чемпіонаті.

У березні 2019 року УПЛ оголосила тендер на продаж телеправ вартістю в € 15 млн за один сезон, канали Футбол 1 і Футбол 2 Ріната Ахметова були єдиними учасниками і, запропонувавши 450 млн грн, виграли тендер і стали офіційним телетранслятором УПЛ на найближчі три сезони на всі матчі. Медіа-група Коломойського оголосила тендер таким, що не відбувся, оскільки УПЛ досі не оприлюднила інформацію про те, що він відбувся.

Між двома головними претендентами на трансляцію українських матчів — групою 1 + 1 Media Ігоря Коломойського і групою каналів Футбол (ТРК Україна) Ріната Ахметова виник ряд протиріч: п’ять клубів підписали угоду на трансляцію своїх домашніх матчів з групою компаній 1 + 1 media, інші сім — залишилися в сітці каналів Футбол 1 і Футбол 2. Іншими словами, Коломойський і Ахметов знову поділили клуби за принципом хто кого фінансує, той того і показує. Сьогодні Українська Прем’єр-Ліга збирає представників клубів для обговорення цієї ситуації.

Leave a Comment

Your email address will not be published.