Кубілюс закликав ЄС пообіцяти Україні перспективу членства у 2020 році

Литовський депутат Андрюс Кубілюс, який з липня буде представляти Литву у Європарламенті, закликав у 2020 році ухвалити декларацію з обіцянкою перспективи членства Україні. Про це він заявив у своєму виступі в литовському сеймі, відео якого у Facebook опублікувала депутат Ганна Гопко.

Щирий друг України Andrius Kubilius — чи не останній виступ у стінах Литовського Сеймасу як Заст голови комітету з питань європейської інтеграціі. Уже з липня Андріус як депутат Європарламенту буде і надалі просувати Європейський інвестиційний план для України.Детальніше у відеоСергій Сидоренко Ivanna Klympush-Tsintsadze Solovey Igor

Опубліковано Hanna Hopko Четвер, 30 травня 2019 р.

Кубілюс, який є одним з промоутерів так званого «плану Маршалла для України» та ідеї надання Україні перспективи членства у ЄС в 2027 році, заявив, що бачить можливість ухвалення у 2020 році декларації, у якій би містилася обіцянка Україні щодо її перспективи членства.

«У 2020 році Німеччина перейме головування (у Євросоюзі. – ЄП)… І ми бачимо можливості, що під час німецького головування ми можемо ухвалити Берлінську декларацію за прикладом декларації в Салоніках 2003 року щодо інтеграції Західних Балкан», — сказав Кубілюс.

У 2003 році на саміті в Салоніках європейські лідери схвалили декларацію, у якій зафіксували перспективу членства Західних Балкан. Кубілюс вважає, що у 2027 році, коли Литва вдруге стане головуючою в ЄС країною, можливо ухвалення рішення про майбутнє членство України, а також Грузії і Молдови, в Євросоюзі. За його словами, цьому сприятиме те, що до 2027 року у ЄС головуватиме низка країн (Німеччина, Франція, Польща), які є зацікавленими у розширенні ЄС.

«Будьмо амбітними, будьмо реалістичними і робімо свою роботу. Балтійські держави можуть відіграти дуже важливу роль будучи найбільш проєвропейськими країнами у Європі», — зазначив він у своєму виступі.

Leave a Comment

Your email address will not be published.