Курт Волкер повідомив коли в Донбас повернеться Мир

Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер зазначає, що приклад Маріуполя може стати уроком для Донбасу: мир прийде на цю землю тоді, коли російські сили покинуть її.

«5 років тому … захисники визволили Маріуполь, який з тих пір залишається мирним (крім випадків, коли російські війська обстрілювали його, вбиваючи десятки осіб). Урок для Донбасу — мир починається тоді, коли російські сили йдуть звідти», — написав Волкер у своєму акаунті в Twitter.

Спецпредставник США по Україні Курт Волкер назвав ймовірність проведення зустрічі в «нормандському форматі» в липні за умови погодження з Києвом і Москвою. Про це він сказав під час онлайн-конференції з Вашингтона.

«Що стосується «нормандського формату», цим процесом керують Франція і Німеччина. Ми повністю підтримуємо його і уважно стежимо за ним», — зазначив офіційний представник Сполучених Штатів. Волкер зазначив, що конкретні дати ще не визначено.

Волкер також прокоментував можливість проведення наступного раунду його зустрічей з помічником президента РФ Владиславом Сурковим. «Перед завершенням президентських виборів (в Україні — ред.) Росія дала зрозуміти, що вона не була готова на той момент», — зазначив американський дипломат.

У Вашингтоні очікують, що можливість обговорити подальшу імплементацію Мінських домовленостей з’явиться після парламентських виборів в Україні.

Leave a Comment

Your email address will not be published.