Леоніда Кучму повернули до тристоронньої контактної групи в Мінську

Президент України Володимир Зеленський повернув другого президента України Леоніда Даниловича Кучму до трьохсторонньої контактної групи ТКГ в Мінську,  — про це глава держави повідомив на брифінгу.

«З міжнародними партнерами ми обговорювали дуже важливе питання — припинення вогню на Донбасі. В нас є спільна позиція — це відновлення переговорів у нормандському форматі та розблокування мінського процесу. Вже 5 червня буде зустріч ТКГ на чолі з Леонідом Даниловичем Кучмою», — заявив Зеленський.

«Я не міг не погодитися з цією пропозицією. Я звик в своєму житті приймати рішення, виконувати та відповідати», — прокоментував рішення президента Леонід Кучма.

У кінці вересня 2018 року представник України в ТКГ Леонід Кучма повідомив, що збирається покинути цю посаду. Леонід Данилович  заявив, що залишить ТКГ щодо Донбасу, коли досягне критичного віку. Але альтернативи «Мінську» не бачить.

Після цього Україну на засіданнях ТКГ представляв дипломат Руслан Демченко. При цьому саме Демченка називали одним з найбільш вірогідних наступників Кучми в ТКГ. Але 22 листопада 2018 року Петро Порошенко призначив Євгена Марчука представником України у Тристоронній контактній групі. Марчук раніше був головою Служби безпеки України (1991—1994), премʼєр-міністром (1995—1996), міністром оборони (2003—2004). Представляв Україну в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Брифінг Володимира Зеленського та Леоніда Кучми

Брифінг Президента України Володимира Зеленського та Леоніда Кучми.

Опубліковано Адміністрація Президента України Понеділок, 3 червня 2019 р.

Leave a Comment

Your email address will not be published.