Мінʼюст найняв британського адвоката для захисту у справі «Україна проти Росії»

Міністерство юстиції уклало дві угоди з британським адвокатом Беном Еммерсоном на послуги з юридичного консультування та представництва у справі «Україна проти Росії» на суму 15,78 млн грн. 

У справі «Україна проти Росії (щодо Криму)» за № 20958/14 послуги адвоката коштуватимуть $189 тис.  У справі «Україна проти Росії (щодо Донбасу)» за № 8019/16 — ще $395 тис.  Послуги адвоката сплатять з червня по грудень 2019 року.

Бен Еммерсон — відомий британський адвокат, який спеціалізується на публічному міжнародному праві, правах людини, гуманітарному та міжнародному кримінальному праві. З 2011 по 2017 рік він був Спеціальним доповідачем ООН з прав людини та боротьби з тероризмом.

Справа «Україна проти Російської Федерації». У січні 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН для притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її агресії проти України. Україна стверджує, що Росія порушує Конвенцію про ліквідацію усіх форм расової дискримінації і бере участь у кампанії з дискримінації громад етнічних українських і кримських татар, які проживають на окупованій території Кримського півострова.

Також у позові йдеться, що Москва порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, надаючи зброю й інші види допомоги терористам, які скоюють злочини на території України.

Leave a Comment

Your email address will not be published.