Міністерство оборони США (DARPA) запускає проект, який зробить розвідку в морі більш ефективною

Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) запускає проект, який зробить розвідку в морі більш ефективною. Проектом передбачається використання морських мешканців — від великих риб до одноклітинних організмів в якості підводних систем моніторингу та оповіщення.

З 7 підрозділів, що входять в структуру DARPA, в роботі над проектом будуть задіяні 6, і будуть виконувати такі завдання:

1. Підрозділ адаптивного управління — буде проводити роботу в області побудови багатофункціональної інформаційної системи.

2. Підрозділ інновацій в інформаційних технологіях має розробити інформаційну систему моніторингу та управління, технологію високопродуктивних обчислень, інтелектуальний аналіз даних і систему розпізнавання образів.

3. Підрозділ мікросистемних технологій створить мікромеханічні системи, перспективну архітектуру інтегрованих мікросхем.

4. Підрозділ стратегічних технологій розробить системи зв’язку і системи виявлення замаскованих цілей на нових фізичних принципах.

5. Підрозділ тактичних технологій проведе роботи з побудови високоточних перспективних космічних систем моніторингу та управління.

6. Підрозділ біологічних технологій проведе дослідження в області інженерної і синтетичної біології.

В основі проекту лежить гіпотеза про те, що живі істоти по-різному реагують на появу у воді транспортних засобів, найбільш типовим проявом таких реакцій є феномен біолюмінесценції — тварина починає світитися.

Проведені досліди показують: якщо на поверхні океану є організми на зразок ночесветки і одночасно транспортний засіб, що знаходиться під водою, то виявити цей апарат з космосу можливо по люмінесцентному сліду, таким чином проект DARPA покликаний отримати більш детальну картину руху підводних човнів і підводних безпілотників.

Ключове завдання, яке стоїть перед проектом — можливість відрізнити реакцію організмів на природні подразники в їх природному середовищі від реакції на штучні об’єкти, можливо навіть різні типи таких об’єктів.

DARPA буде використовувати передові методи обробки, включаючи машинне навчання, для аналізу сигналів і визначення відмінних рис поведінки різних типів морських мешканців. Назву проект не отримав, Пентагон засекретив всі дані і роботи по ньому, реалізація проекту — відповідь Китаю таі Росії, котрі розвивають технології, здатні отримати перевагу в підводній війні: підводні човни нового типу, безпілотний підводний апарат Посейдон і їх китайські аналоги.

DARPA — управління Міністерства оборони США, яке відповідає за розробку нових технологій для використання в інтересах збройних сил. Штаб-квартира знаходиться в місті Арлінгтон, штат Вірджинія. Завданням DARPA є збереження технологічної переваги збройних сил США, запобігання раптового для США появи нових технічних засобів збройної боротьби, підтримка проривних досліджень, подолання розриву між фундаментальними дослідженнями та їх застосуванням у військовій сфері.

Leave a Comment

Your email address will not be published.