Мін’юст США погодився передати демократам документи з розслідування Мюллера

FBI Director Christopher Wray's podium awaits his arrival before his news conference at FBI headquarters on the U.S Justice Department's inspector general's report regarding the actions of the Federal Bureau of Investigation and the 2016 U.S. presidential election in Washington, U.S. June 14, 2018. REUTERS/Yuri Gripas - RC1451D0D300

Раніше відомство Вільяма Барра або відмовлялося це робити, або просто ігнорувало вимоги демократів.

Міністерство юстиції США погодилося передати контрольованій демократами Палаті представників Конгресу основні докази і документи у розслідуванні ймовірного втручання Росії у вибори американського президента у 2016 році, яке проводив спеціальний прокурор Роберт Мюллер, у понеділок, 10 червня, повідомляє Deutsche Welle.

У Палаті вже заявили, що документи «дозволять нам (конгресменам – ред.) виконати наші конституційні обов’язки і вирішити, як відреагувати на заяви спецпрокурора на адресу президента». Про це заявив голова комітету Палати представників у справах юстиції Джерольд Надлер.

Незважаючи на поступливість Мін’юсту, в Палаті планують 11 червня висунути на голосування резолюцію, яка дозволить конгресменам надалі домагатися через федеральний суд виконання їхніх вимог від генерального прокурора та міністра юстиції США Вільяма Барра та екс-юрисконсульта Білого дому Дона Макгана.

Зокрема, раніше комітет запросив Макгана виступити у Конгресі 21 травня по питанню можливого перешкоджання президентом Дональдом Трампом розслідуванню команди спецпрокурора, однак Макган відмовився, заявивши, що отримав прямий наказ від Трампа не давати перед Конгресом ніяких свідчень.

Нагадаємо, 18 квітня Мін’юст опублікував 448-сторінкову версію доповіді спецпрокурора Мюллера. Розслідування тривало близько двох років. Мюллер прийшов до висновку, що Росія втручалася в американські президентські вибори 2016 року, однак доказів змови між штабом Трампа і РФ немає. При цьому, певні рядки і цілі абзаци тексту були заретушовані. У цьому зв’язку демократи в Палаті представників, які ведуть паралельне розслідування у цій справі, виступили з вимогою до Мін’юсту надати їм невідредагований текст.

Leave a Comment

Your email address will not be published.