Митрополит Епіфаній звернувся до громадян з приводу закону про мову

Глава ПЦУ Митрополит Епіфаній відреагував коротким повідомленням на головну подію 16 липня — набуття чинності закону про використання української мови, як єдиної державної.

«Сьогодні в Україні набув чинності довгоочікуваний закон про мову.  Цей рік ознаменувався для нас справді великими подіями: постала незалежна Православна Церква України, а тепер державою охоронятиметься один із найцінніших дарів нашої Батьківщини — українська мова.  Дякуємо Господеві, що благословив нас таким милосердям.  Не маємо права знехтувати великими здобутками, лише примножувати та пишатися ними!», написав Епіфаній на власній сторінці у Facebook.

Нагадуємо, відсьогодні українська мова набула в країні позицію єдиної мови з державним статусом, який зобов’язаний у використанні усіма державними структурами, в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя.

Треба зазначити, що дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів. Згідно із законом, українська мова є гарантією захисту прав людини для кожного українського громадянина, незалежно від його етнічного походження. Крім того, мова являє собою фактор єдності та національної безпеки України.

Раніше Кабінет міністрів призначить уповноваженого з мовної політики та створить Нацкомісію стандартів державної мови. Про це повідомив у Twitter віцепрем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

«Найближчим часом ще чинний Кабінет міністрів внесе на свій розгляд питання про призначення уповноваженого з питань мовної політики та створення Національної комісії стандартів державної мови», — йдеться у повідомленні.

Leave a Comment

Your email address will not be published.