Митрополит Єпіфаній висловив обурення Філарету за внесення смути у лави церкви

Предстоятель ПЦУ митрополит Єпіфаній оголосив документи, що видаються Філаретом від імені УПУ КП і «вносять смуту серед кліру міста Києва», недійсними.

«Будь-які документи і розпорядження від імені релігійного об’єднання УПЦ КП, яке припинило свою діяльність, видані після 30 січня 2019, є недійсними і не підлягають виконанню в Української православної церкви (Православної церкви України)», — сказано в документі.

Цим же указом Епіфаній прийняв під своє особисте підпорядкування прихід Покрова Пресвятої Богородиці в Солом’янському районі Києва, настоятелем якого є протоієрей Олександр Трофимлюк.

Раніше почесний патріарх Філарет видав указ від імені УПЦ КП про заборону у священнослужінні протоієрея Олександра Трофимлюка нібито за порушення присяги священика.

24 травня в Києві пройшов синод Православної церкви України. На ньому розглядалося конфлікт між главою ПЦУ Епіфаній і почесним патріархом Філаретом.

Раніше патріарх Філарет заявив, що Епіфаній порушив ієрархію і ввів одноосібне управління церквою. Крім того, він висловив жаль через Томос.

Після синоду Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко) не змінив своєї думки щодо діяльності Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ-КП).

Leave a Comment

Your email address will not be published.