Москалькова прокоментувала можливість обміну Вишинського на українських моряків

Уповноважена з прав людини Росії Тетяна Москалькова на суді у справі керівника «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського  прокоментувала його можливий обмін на 24 українських моряків.

«Президент Російської Федерації Володимир Володимирович Путін – проти таких підходів, коли про людей говорять як про обмінний фонд. І сам Кирило Вишинський каже, що він не згоден на жодні обміни, і добиватиметься виправдувального вироку», – заявила Москалькова.

За словами омбудсмена, потрібно шукати інші правові та моральні механізми, завдяки яким люди повернуться додому, до родин, повідомляє «Радіо Свобода».

Москалькова нагадала, що раніше Росія направляла Україні ноту, що моряків можуть відпустити у випадку, якщо вони гарантовано продовжать брати участь в попередньому і судовому слідстві в Москві.

«Наша сторона направила конкретну ноту українській стороні. Вона не була підтримана через те, що, мабуть, є неузгодженість в діях. Дуже хочеться, щоб ця координація дій органів була налагоджена для конструктивного діалогу», – сказала Москалькова.

Нагадаємо, уповноважені з прав людини в Росії і Україні, Тетяна Москалькова і Людмила Денісова, мають намір звернутися до президентів Володимира Путіна і Володимира Зеленського з проханням про помилування низки засуджених.

Leave a Comment

Your email address will not be published.