Мустафа Найєм закликає політично стурбованих громадян вийти на Майдан

Відомий своєю чесністю, непідкупністю та високою правосвідомістю народний депутат Мустафа Найєм закликає політично стурбованих громадян вийти на Майдан, щоби влаштувати мітинг проти реєстрації кандидатами в народні депутати диктора Ютубу Анатолія Шарія та колишнього главу Адміністрації Президента Андрія Клюєва.

Мовляв, і Шарій, і Клюєв не можуть балотуватись, оскільки не проживали в Україні впродовж останніх 5 років.

Дійсно, Шарій ще 8 років тому покинув Україну, рятуючись від кримінального переслідування, і з тих пір на території неньки не був, а  Клюєв проживає в Москві з кінця лютого 2014 року. Також не викликає сумніву, що, відповідно до статті 9 Закону України «Про вибори народних депутатів України», народним депутатом може бути обраний лише громадянин України, який проживає в України протягом останніх п’яти років.

Але є нюанс: і Шарій, і Клюєв перетнули кордон у суто неофіційний спосіб (зокрема Шарій – у багажнику автомобіля) без занесення відповідної інформації в інформаційно-телекомунікаційну систему прикордонного контролю «Гарт». Тому факт того, що вони не проживали впродовж 5 років на території України, ще треба доводити.

Натомість пропонуємо Мустафі проявити свою правосвідомість на іншому кричущому прикладі: Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатом у народні депутати колишнього голову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, який також не проживав в Україні останні 5 років. При цьому доводити цей факт навіть не треба – Саакашвілі отримав українське громадянство 30 травня 2015 року, а до того міг легально проживати в Україні виключно на підставі дозволу Державної міграційної служби. Так ось, цей дозвіл він отримав 6 травня 2015 року, а до того якщо й приїздив в Україну то, виключно, як турист.

Тож якщо Саакашвілі можна балотуватись у народні депутати, то чому не можна Шарію та Клюєву? А якщо Найєм не влаштовував ніяких акцій протесту в зв’язку з реєстрацією Саакашвілі, то з якого диву він тепер розпатякує про повагу до законності?

Leave a Comment

Your email address will not be published.