МВФ та інші міжнародні фінансові структури цікавить в першу чергу початок розпродажу землі

Заступник голови Національного банку України Дмитро Сологуб заявив, що МВФ починає розширену програму кредитування в розмірі $ 10 млрд.

Частина з яких надійде вже до кінця року. Гроші ці в МВФ вирішили виділити не просто так. По суті це аванс. Сологуб сам і сказав за що: за проведення антикорупційної, судової і земельної реформ. У перекладі з пташиної мови на даному етапі МВФ та інші міжнародні фінансові структури цікавить в першу чергу початок розпродажу землі.

Аграрна галузь України з падінням машинобудування і хімічної промисловості, стала експортним лідером. І тепер явно архаїчно виглядає заборона на продаж землі сільськогосподарського призначення, та й взагалі закріплене в Конституції положення, що єдиним власником природних ресурсів України є народ України.

Так що розпродаж землі переважно міжнародного капіталу, мабуть одне з основних економічних завдань президентства Зеленського. Що стосується антикорупційної реформи, то тут МВФ цікавить в першу чергу розгін сидячих на схемах навколо державних підприємств чиновників і представників українських олігархів.

Розігнати їх потрібно природно не для користі українського населення, а для можливості також через приватизацію посилити вплив міжнародного капіталу в українській економіці. Ці схеми МВФ намагався зруйнувати і при Порошенко, але особливих успіхів не досяг. У цьому сенсі на Зеленського також дуже сподіваються міжнародні фінансові організації.

Ну а судова реформа покликана закінчити розпочатий при Порошенко процес створення надсудового органу, здатного безпосередньо впливати на прийняття рішень за допомогою можливості звільняти і навіть залучати суддів до кримінальної відповідальності. Формально така колегія повинна включати в своєму складі представників парламенту, президента, уряду і судової системи. Але в нинішніх реаліях тотального «позеленіння» Ради і уряду, по суті більшість в подібному органі буде у президента і його партії.

Таким чином, одна політична сила стане контролювати парламент, пост президента, уряд і мати значний вплив і на судову систему. Що власне і потрібно тому ж МВФ для більшої керованості процесів і стабільності виконання домовленостей. У цій новині для українських громадян все-таки є певний позитив — нещадного підвищення тарифів МВФ від Зеленського поки не вимагає.

Leave a Comment

Your email address will not be published.