МЗС РФ про підписання «формули Штайнмаєра»: це створить відповідну атмосферу

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова відреагувала на узгодження «формули Штайнмаєра» українською контактною групою по Донбасу.  Про це повідомляють росЗМІ.

У МЗС РФ оцінюють підписання документа позитивно, заявила Захарова.

«Сподіваємося, це створить відповідну атмосферу для подальшої реалізації Мінських домовленостей», — додала вона.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський пояснив значення основних положень «формули Штайнмайера» про вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО), домовленість про яку була досягнута на зустрічі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у Мінську, зазначивши, зокрема, що проведення виборів в ОРДЛО «під дулами кулеметів» не буде.

«Що означає ця формула? Це насправді одне-два речення. Тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, відомий також як закон про особливий статус Донбасу, починає діяти на постійній основі за умови, коли там відбудуться місцеві вибори, проведені у відповідності з Конституцією України та законодавством України, а також після публікації звіту ОБСЄ, що вибори пройшли відповідно до стандартів ОБСЄ та міжнародним стандартам демократичних виборів. Це означає, що ніяких виборів під дулом кулеметів не буде», — сказав Зеленський на брифінгу у вівторок, 1 жовтня.

Також Зеленський заявив, що на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську обговорили питання звільнення українських заручників.

Leave a Comment

Your email address will not be published.