На з’їзд Опозиційних сил «Довіряй Справам» звезли проплачену масовку

У Києві відбувся форум об’єднаних опозиційних сил «Довіряй справам» – з’їзд «Опозиційного блоку», на якому оголосили імена кандидатів до Верховної Ради за виборчим списком партії і за мажоритарними округами.

Першим у списку став колишній кандидат у президенти Євгеній Мураєв. Народний депутат Михайло Добкін, виступаючи на з’їзді, назвав серед цілей партії скасування законів про мову, люстрацію та декомунізацію.

Серед присутніх на з’їзді були як люди пенсійного віку, так і студентство. Однак більшість з них уникали спілкування з пресою. Журналісту Радіо Свободи вдалося поспілкуватися з деякими делегатами з’їзду, але всі вони не знають чого тут очутилися та називали що очолить партію Юрій Бойко.

Людмила з Чернігова розповіла журналісту, що разом з колегами вона прибула до Києва організованим транспортом. «Очікую нашої перемоги. Сама підтримую Юрія Бойка», – поділилася очікуванням від з’їзду жінка. Згодом жінка уточнила, що насправді підтримує Олександра Вілкула, вочевидь пригадавши, що Юрій Бойко тепер належить до іншої опозиційної сили «Опозиційна платформа – За життя».

«Точно не можу сказати, що я тут роблю»

Допоки тривали останні приготування до початку з’їзду, місця у залі почали займати учасники. Переважна більшість з них – люди пенсійного чи передпенсійного віку. Утім, мало хто з делегатів охоче спілкувався з пресою, а побачивши телекамеру, вони починали обурюватися і вигукувати «без коментарів». Дехто навіть дозволяв собі непристойні вигуки на адресу журналістів.

Згодом одна з жінок, на вигляд більш привітна й охоча до спілкування, таки почала відповідати і спробувала пояснити таку поведінку колег: «Ми з Києва. Але нам сказали менше говорити». Проте прояснити, хто це сказав і чому, жінка не змогла. Її супутник, побачивши, що вона спілкується з журналістами, схопив її за руку і відтягнув убік.

У той самий час до зали почали заходити організовані групи молоді і займати місця у перших трьох рядах. Ніхто з опитаних Радіо Свобода молодих людей не зміг точно пояснити, як він і чому потрапив на цей захід. «Точно не можу сказати, що я тут роблю», – признався один з молодиків. «Чому у першому ряду? Бо ми красиві», – віджартовується інша дівчина. «Мені 18 років, ми студенти одного з київських університетів. Я буду голосувати на парламентських виборах, придивляюсь до цієї політичної сили», – підключається до розмови інша дівчина. Утім, ані пунктів програми партії, ані імен її лідерів жоден, з ким розмовляло Радіо Свобода зі студентства, сказати не зміг. Аж згодом одна з дівчат наздогнала і на вухо шепнула: «Ми тут для масовки».

Попри велику кількість доволі відомих імен у партійному списку «Опозиційного блоку», показники партії на цю мить доволі низькі, щоб подолати прохідний бар’єр за партійними списками. За останніми дослідженнями соціологічної групи «Рейтинг», якби парламентські вибори відбувалися зараз, «Опозиційний блок» набрав би 1,3–1,5% голосів.

Видповідаючи на питання журналістів, усі як одін відповідали: «Нам сказали менше говорити». Детальніше у відео.

Leave a Comment

Your email address will not be published.