Наслідки дефолту для України озвучив Роман Качур

Неконтрольований курс валюти, зростання цін. Наслідки дефолту описав представник України у Світовому банку,  — Роман Качур.

На відповідь журналіста з приводу чи дійсно економіка України зараз оговтується, як про це заявляють?

«Так, дійсно за останні 3 роки уряд досягнув макрофінансової стабільності. Як ви бачите виконуються всі зовнішні зобовязання, також був досягнутий баланс бюджету і це дало довіру для зовнішніх інвесторів, котрі почали вкладувати кошти в економіку країни. Економіка почала зростати і драйверами такого зростання є споживання і інвестиції. Інвестиції в першу чергу це промисловість, ми бачимо великі інвестиції в відновлюванну енергетику, машинобудування, також будуються дороги та розвивається інфраструктура, але нажаль цього недостатньо і безумовно нам потрібно зовсім інша якість інвестицій. Ми повинні відкрити ринок землі, ми повинні відкрити ринок енергетики, — що є дійсно на порядку денному уряду»

Що стосуюється міжнародних програм фінансової допомоги, та  стану в котрому вони зараз знаходяться та яким чином вони можуть змінитися за нового уряду, представник України пояснив наступне:

«Що стосується МВФ, то вони отримали сигнал про проведення нових виборів, очевидно формування нового уряду, тому після завершення формування нового уряду буде розглядатися нова програма. Світовий Банк на сьогоднішній день має ряд проектів, приблизно на 1,5 млрд. доларів, також як тільки будуть сформовані нові пріоритети уряду, ми повернемося і будемо обговорювати. Але ми продовжуємо працювати і буквально на днях прийняли рішення виділити черговий транш кредиту в 200 млн. доларів на пидтримку розвитку сільського господарства.»

Також зазначимо, що Європейська комісія підготувала проект макрофінансової допомоги в 500 млн. доларів, котрий найближчим часом буде реалізовано. Стосовно можливості дефолту та на скільки реалістичним виглядає такий сценарій, представник України у Світовому банку пояснив наступне:

«Я сподіваюся що такого сценарію не буде, бо він нереалістичний сценарій. Самі розмови про дефолт є надзвичайно шкідливими і руйнують довіру інвесторів до країни. Ця довіра будувалася останні 3 роки відповідальною поведінкою уряду і відносинами з нашими стратегічними партнерами, тому якщо зараз будуть продовжуватись розмови або недайбоже буде розглядатися якийсь такий сценарій,  то це безумовно підірве довіру і фактично зупинить будь-які інвестиції  в Україну. Це надзвичайно негативний сценарій, — це неконтрольований курс валют та неконтрольоване зростання цін. Курс може бути до 50 грн за 1$ США»

Leave a Comment

Your email address will not be published.