НАТО стурбоване ростом військової присутності Росії

Російська Федерація збільшує військову присутність у північних регіонах Європи, це викликає стурбованість НАТО, заявив під час спільної пресконференції із прем’єр-міністеркою Ісландії Катрін Якобсдоттір у Рейк’явіку генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, інформує пресслужба НАТО.

«Ми обговорили ситуацію на півночі. Ми завжди відштовхувались від того, що на крайній півночі у нас низька напруженість. І ми маємо спробувати продовжувати роботу з підтримання низької напруженості на крайній півночі, попри те, що ми бачимо тут більше військової присутності, особливо російської», – сказав Столтенберг.

Він додав, що в сучасному світі НАТО також доводиться адаптовуватися до численних гібридних і кіберзагроз. За словами генсека, в умовах «непередбачуваного світу» НАТО потребує зміцнення зв’язків із такими важливими союзниками, як Ісландія.

Ісландія є єдиною країною НАТО, у якої немає власної армії. Британська преса зазначала у 2018 році, що російські військово-морські судна почали виявляти «особливу зацікавленість» у навчаннях НАТО в Арктиці.

Leave a Comment

Your email address will not be published.