Нова чесна й непідкупна влада продовжує радувати посполитих взірцями політичної мудрості

Нова чесна й непідкупна влада продовжує радувати посполитих взірцями політичної мудрості: як заявив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко, в Україні державним коштом скоро запустять повністю російськомовний телевізійний канал, «чтобы Украина могла бороться как за умы украинцев на оккупированных территориях Донбасса и Крыма, так и за умы россиян на территории РФ».

З такої нагоди ми ще раз перечитали статтю 106 Конституції України в сподіванні побачити там таке повноваження президента, як боротьба «за умы россиян на территории РФ» – і, як не дивно, не знайшли. Ще більше нас здивувала ідея нести «русский мир» на окуповані території, де його і без нового російськомовного каналу вистачає – нашим громадянам, що опинились під окупантами, бракує українського слова, а не російського.

Втім, навіть весільному фотографу зрозуміло, навіщо Офіс президента заговорив про якийсь російськомовний телеканал, конче потрібний для повернення окупованих територій (напевно, саме через відсутність такого каналу Росія вводила війська в Крим і на Донбас) – щоби скасувати недавно прийнятий Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Бо саме він не дозволяє цілодобове мовлення російською мовою, про яке мріють в оточенні Зеленського. А вже після цього запускати ніякий новий російськомовний канал не знадобиться, оскільки наступного ранку такими стануть канали «Інтер», «Україна», «112. Україна», NewsOne, ZIK та НАШ, а на каналі «1+1» українською мовою будуть читати лише ранкові новини.

Також зрозуміло, що скасування мовного закону відбудеться у Верховній Раді без жодних ускладнень, а незгодними займеться відомство лейтенанта Баканова – бо сказано ж, що без російськомовного телеканалу перемога над ворогом неможлива й лише зрадник батьківщини протестуватиме проти скасування мовного закону.

От тільки що буде далі, в Офісі президента не замислюються. Напевно, нема чим замислюватись. Бо лише розумово обмежена людина стане на рівному місці роздмухувати неіснуючу мовну проблему, згуртовувати проти себе українців та провокувати черговий «мовний Майдан», як це було за часи попередньої чесної та непідкупної влади.

Єдине побажання – щоби питання про скасування Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» голова партії «Слуга народу» Разумков вніс на розгляд Верховної Ради якомога скоріше. Бажано – до місцевих виборів. І подивимось, скільки голосів його партія після цього отримає, наприклад, на виборах до Київради.

Володимир Бойко — незалежний оглядач

Leave a Comment

Your email address will not be published.