Обстріл авто з медиками на Донбасі: США і Німеччина оприлюднили жорстку заяву

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив про повну відсутність поваги до міжнародних і Мінських угод з боку РФ у зв’язку з обстрілом бойовиками медичного автомобіля на Донбасі й закликав російську сторону негайно припинити бойові дії.

«Напади на медиків, які здійснюють керовані Росією сили, свідчать про повну відсутність поваги до людського життя, міжнародних і Мінських угод. Ми закликаємо Росію і сили, які вона підтримує, негайно припинити бойові дії, захистити цивільних осіб і персонал гуманітарних організацій, відвести озброєння і збройні сили», — цитують слова Тейлора на сторінці Посольства США в Україні у Facebook у вівторок.

У свою чергу спікер Федерального міністерства закордонних справ Німеччини заявив: «Той, хто у військовому конфлікті цілиться в медичних працівників, робить не по-людськи і порушує елементарні принципи гуманітарного міжнародного права. Це повністю суперечить тим конструктивним внескам, необхідним нині у Мінському процесі для деескалації».

«Ми гостро засуджуємо вчорашній обстріл автомобіля медичної допомоги в зоні конфлікту на сході України», — повідомляється на сторінці Посольства Німеччини в Києві у соцмережі Facebook у вівторок.

Водночас у повідомленні наголошується, що Німеччина і надалі докладатиме зусиль, щоб переговори про розведення сил і перемир’я тривали, а досягнутий позитивний прогрес у переговорах не зазнавав перешкод через такі атаки. «Такі, як ці, неприпустимі напади необхідно засуджувати також усіма сторонами конфлікту, щоб перешкодити саботажу недавно досягнутого прогресу», — йдеться в заяві.

Як повідомлялося, 1 липня близько 10:50 під час евакуації пораненого в районі Водяного на Донбасі бойовики обстріляли санітарний автомобіль підрозділу об’єднаних сил. Внаслідок обстрілу один військовий загинув на місці, в госпіталі від поранень померла медик.

2 липня двоє медиків-волонтерів отримали поранення внаслідок обстрілу їхнього автомобіля на дорозі Мар’їнка — Красногорівка в Донецькій області; наразі вони перебувають у військовому госпіталі м.Покровська. За даними поліції, вони отримали кульові поранення внаслідок снайперського обстрілу автомобіля, в якому їхали.

Leave a Comment

Your email address will not be published.