Одночасного обміну Вишинського на Сенцова не буде

Прес-секретар Президента Зеленського Юлія Мендель зробила заяву: Київ готовий звільнити керівника порталу РІА Новини-Україна Кирила Вишинського, якщо російська сторона звільнить засудженого українського кінорежисера Олега Сенцова.

Тут є кілька проблем:

1. Процесуальний статус Кирила Вишинського — підозрюваний, його вина не доведена, йде суд, і тільки він, а не Зеленський може звільнити його, змінивши запобіжний захід, під домашній арешт або під підписку про невиїзд. Ніякої процедури по звільненню Вишинського для Президента Зеленського законами України не передбачено.

2. Олег Сенцов засуджений, його вина доведена, і він відбуває покарання. Президент Росії може помилувати Сенцова своїм указом — тут проблем немає, за винятком того, що зміна запобіжного заходу Вишинського проблеми обміну не вирішує.

3. Будь-гіпотетичний обмін може бути зірваний або саботований силовиками з боку України, наприклад Генпрокурором Юрієм Луценком.

4. Всі заяви політиків потрібно сприймати через призму виборів до Верховної Ради України, особливо якщо вони звучать за 3 дні до дня голосування. І найголовніше, вдумайтеся: Кирило Вишинський і Олег Сенцов — громадяни України.

Leave a Comment

Your email address will not be published.