ПЦУ відповіла Філарету за скликання собору УПЦ КП

Ініційовані почесним патріархом ПЦУ Філаретом збори не можна називати Помісним собором УПЦ Київського патріархату. Про це повідомив Архієпископ Чернігівський і Ніжинський, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій (Зоря), передають ЗМІ.

«Священного синоду Київського патріархату немає. Всі члени священного синоду КП, які були в його складі на 15 грудня, за винятком патріарха Філарета та Бєлгородського митророполита в Росії, жодним чином не підтримують такий розвиток подій. І тому те зібрання, про яке ми чуємо від почесного патріарха під ім’ям Помісного собору, насправді це зібрання якихось невідомо яким чином запрошуваних осіб на щось, що можна назвати чим завгодно, але Помісним собором Київського патріархату це точно не буде», — зазначив він.

Крім того, Філарет прокоментував інформацію про те, що Константинополь нібито може застосувати санкції проти Філарета.

«Я думаю, що це просто спекуляції. Патріарх Філарет є ієрархом Української православної церкви Константинопольського патріархату. І тому всі рішення, які стосуються ПЦУ, вони приймаються Українською церквою», — підкреслив він.

Раніше повідомлялось, що почесний патріарх Філарет, який відмовився від Томосу і збирає собор для відновлення УПЦ КП, вже почав розсилати запрошення єпископам.

Філарет планує 20 червня провести у Володимирському соборі м. Києва т.з. «Помісний Собор УПЦ КП» та переглянути рішення Помісного Собору УПЦ КП від 15.12.2018, які відкрили шлях до об’єднання розділених православних у Єдину Православну Церкву України, наслідком чого стало отримання Томоса про автокефалію та визнання з боку Вселенського патріархату.

Leave a Comment

Your email address will not be published.