ПЦУ з кожним днем втрачає шанси на визнання

Сьогодні відбулося перше засідання київського адміністративного суду за позовом УПЦ КП до Мінкульту України щодо ліквідації Київського Патріархату як юрособи та скасування дії статуту УПЦ КП.

В якості третьої особи на стороні відповідача були залучені юристи з ПЦУ. Аргументи звинувачення — одна юрособа (ПЦУ) не може самостійним рішенням ліквідувати іншу юрособу (УПЦ КП). Аргументи захисту — збереження УПЦ КП може стати загрозою порушення прав ПЦУ.

Підсумок. Сторони висловили свою думку, суд оголосив перерву до 11 вересня. Аргументація УПЦ КП виглядає більш переконливою.

По-друге, відбувся синод Елладської Православної Церкви, на якому планувалося обговорити позицію по ПЦУ.

Підсумок: в черговий раз рішення з даного питання не висловили, повторний розгляд проблеми перенесено на жовтень. Ймовірно, грецькі ієрархи остаточно не розуміють, наскільки ж провальним виявився «проект ПЦУ». Плюс потрібно показувати перед Вселенським Патріархатом, що процес «визнання ПЦУ» активно йде, і ось-ось вони їх визнають. Відтягувати лямку з нарадами будуть до останнього (тобто до наради Східних Патріархів, яке ще невідомо, коли буде). Якщо Східні Патріархи висловляться однозначно, інші Церкви приєднаються до їх вирішення.

Leave a Comment

Your email address will not be published.