Перебуваючи в Австрії, Фірташ незаконно отримав 1,5 мільярда на оборудках в Україні

Сенатор США заявляє, що, незважаючи на можливість екстрадиції до США, український олігарх Дмитро Фірташ продовжує отримувати «сотні мільйонів доларів незаконних прибутків» від оборудок з газом в Україні.

NBC News опублікувало лист співголови Гельсінської комісії США сенатора Роджера Вікера від 11 квітня 2018 року. Копію листа видання отримало у відповідь на запит в рамках закону США про відкритість інформації.

За оцінками сенатора, Дмитро Фірташ отримав 1,5 мільярда доларів від незаконної діяльності. А саме, через те, що «Нафтогаз» зобов’язаний продавати газ посередникам, якими досі володіє Фірташ, олігарх отримує доступ до газу, продає його кінцевим споживачам, але не сплачує «Нафтогазу», а привласнює виручку.

У коментарі NBC News, речник та юрист Фірташа Ленні Девіс та Ден Вебб відкинули звинувачення Вікера як «категорично і однозначно неправдиві». Девіс також заявив, що у випадку публікації змісту листа, він подасть на видання до суду. Речник Вікера, Віка Ванметер наголосила, що лист сенатора засновано на перевіреній інформації.

«Як співголова Комісії з безпеки та співробітництва в Європі, — йдеться в заяві Вантметера, — сенатор Вікер регулярно зустрічається з іноземними делегаціями. Він глибоко зацікавлений в Україні і давно рішуче виступає проти агресії Володимира Путіна в регіоні. Лист був запитом від сенатора Вікера до адміністрації США стосовно новин про зусилля з екстрадиції Фірташа – широко відомого своєю корумпованістю та зв’язками з Кремлем і організованою злочинністю. Лист було написано після вивчення інформації низки джерел, що заслуговують на довіру, включаючи зустрічі з іноземними делегаціями, дані, наявні в публічному доступі та закриті дані».

У Сполучених Штатах Фірташа звинувачують у хабарництві за кордоном. Йдеться про звинувачення у сприянні виплаті хабаря на 18,5 мільйона доларів посадовцям в Індії з метою отримання ліцензій на видобуток титану. Фірташа було заарештовано в 2014 році. Він перебуває в Австрії.

Leave a Comment

Your email address will not be published.