Наступника Йованович не призначено і не номіновано, – WP

Посол США в Україні Марі Йованович покидає посаду 20 травня, а її наступника не призначено і не номіновано, пише Джош Рогін в колонці The Washington postб посилаючись на внутрішнє повідомлення Держдепу, копію якого він отримав.

«Ми очікуємо на призначення тимчасово повіреного у справах США в Україні на довгий строк, до часу призначення та затвердження нового керівника Місії», — йдеться в повідомленні, яке отримали співробітники Посольства США в Україні, пише видання. У перехідний період, Джозеф Пеннінгтон продовжить виконувати обов’язки тимчасово повіреного у справах США в Україні, йдеться в повідомленні.

Джош Рогін наводить різні заяви представників уряду США, зроблені неофіційно. Так, представник Держдепу сказав дописувачу, про те, що «Йованович завершує свою трирічну дипломатичну службу в Києві в 2019 році, як і планувалось». Ще один посадовець адміністрації сказав Рогіну, що посол раніше планувала поїхати на початку липня, і тому її від’їзд в травні становить зміну в планах. Ще інший посадовець говорить, що Йованович запропонували вибір залишитись до липня, або поїхати раніше і вона обрала останнє.

«Посла США відкликають, після того, як вона стала метою для політичних нападок», — робить висновок дописувач.

Рогін наголошує, що від’їзд Йованович відбувається на тлі політичних нападок на неї з боку американських ЗМІ консервативного спрямування.

Водночас, представники Демократичної партії США побачили у її від’їзді несправедливий тиск на дипломата з боку команди президента США.

Leave a Comment

Your email address will not be published.