Петро Порошенко зустрівся з журналістами Прямого, й отримає опціон на його придбання

Власник Прямого каналу Володимир Макеєнко провів закриту зустріч з колективом телеканалу, на якій також були присутні п’ятий президент України Петро Порошенко і народна депутатка Вікторія Сюмар. Як повідомляє ДМ, на зустрічі Макеєнко представив колективу телеведучу Світлану Орловську в якості нової очільниці Прямого каналу.

На цій посаді Орловська змінить гендиректорку Євгенію Захарову. Також повідомллось, що Світлану Орловську представили як тимчасову очільницю каналу. Про інші кадрові зміни нічого не повідомляли. Євгенії Захарової на зборах не було.

За словами джерел, на зборах не йшлося про можливий продаж каналу або скорочення фінансування. Світлана Орловська стала ведучою Прямого з запуском каналу в серпні 2017 року. До цього вона працювала ведучою на телеканалах 112 Україна і NewsOne.

Екс-президент Петро Порошенко може отримати опціон на купівлю телеканалу «Прямий».  Про це в коментарі inside.ua розповіла голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

Вона підтвердила, що 24 червня п’ятий президент України Петро Порошенко приїхав до редакції каналу «Прямий» на зустріч з журналістами.

«Його покликали на зустріч з журналістами через чутки про можливий продаж каналу Віктору Медведчуку. Мова йшла про те, що Медведчук не купить канал», — розповіла Сюмар.

Вона додала, що офіційний власник каналу, екс-голова КМДА Володимир Макеєнко заявив, що Порошенко отримає опціон (договір, за покупець базового активу — товару, цінного паперу — отримує право здійснити покупку за заздалегідь обумовленою ціною у визначений договором час) у разі продажу каналу.

«Опціон — це право першої покупки, — пояснила Сюмар. — Якщо буде ситуація з продажем, то він готовий. Аби не було монополії в руках Медведчука».

При цьому нардеп не пояснила підстави для домовленостей між Макеєнком і Порошенком за купівлю опціону. Під час передвиборчої президентської кампанії канал відверто підтримував Порошенка.

Минулого тижня ряд ЗМІ повідомили, що найближчим часом глава політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук планує придбати ще два телеканали — «Прямий» і «П’ятий канал» через свого близького соратника Тараса Козака.

14 червня стало відомо, що нардеп від фракції «Опозиційний блок» Тарас Козак став новим власником телевізійних мовників телеканалу ZIK — компаній «Міст ТБ» і ТРК «Нові комунікації». Журналісти телеканалу обурилися зміною власника, 90% редакції написали заяви про звільнення. Соратник Медведчука та власник «112 Україна» і NewsOne купив телеканал ZIK. Редакція планує звільнятися та публікувати заяву.

Leave a Comment

Your email address will not be published.