Під будівлею АП Зеленського відбувся пікет «Фінансового майдану»

Під Адміністрацією президента в Києві сім’ї-боржники банків звернулись до гаранта конституції з життєво важливою проблемою. Про це повідомляє журналіст inside.ua з місця події.

Близько сотні активістів разом зі своїми маленькими дітьми та члени громадського об’єднання «Фінансовий майдан», які приїхали з різних міст України, намагалися звернути увагу президента конституційне порушення прав дитини та конституційного права на житло. Активісти пояснюють: багато з них ще на початку та в середені нульових брали кредити на житло чи бізнес за смішним по сучасним міркам курсом — по 5 грн за долар.

Але, через останні події в Україні, сума їх кредиту збільшилася в десятки разів і цю суму зараз мало хто має можливість виплачувати. В середньому — це тисяча доларів на місяць. Через це банки-кредитори, в данному випадку багато сімей називають «Альфа-банк» та «Укрсоцбанк», насильницькими методами «повертають своє». Постараждалі сім’ї розповідають, що приватні колектори під наглядом поліції вриваються в квартири та виселяють звідти людей, псують майно тощо.

«Ми вимагаємо, щоб президент зупинив свавілля, яке зараз відбувається, а саме виселення людей без рішення суду, перереєстрація, виселення з маленькими дітьми, виписуаання. Чому ми ще прийшли сюди — 31-й номер в партії «Слуга народу» (Олена Коробкова, — ред.) людина, яка була навіть не виконавцем, а головним лобістом банків, які зробили нам цей геноцид. А зараз вона йде в прохідному списку вже у нову владу», — пояснює позицію активістка Юлія Сало.

Під час акції стало відомо, що саме в цей час відбувається чергове захоплення квартири в Києві на Позняках.  За більш ніж годину акції до активістів так і не вийшов представник АП. Терпець людей увірвався і вони спробували самотужки зайти до АП, але перед самим обличчям охоронці зачинили двері.

Пізніше на території адміністрації з’явився комік Руслан Хонумак, який під час виборів був ведучим гумористичних відео на каналі Зеленського. Люди спробували попросити в нього допомоги. Проте він з’явився тут через свої справи, але пообіцяв передати слова активістів. Активісти наголошують, що не підуть з-під АП до вирішення питання, бо йти їм вже нікуди.

Leave a Comment

Your email address will not be published.