Під Офісом президента протестували проти «люстрації від Зеленського»

12 липня під Офісом президента відбулась акція, учасники якої висловили протест, проти запропонованої президентом України Володимиром Зеленським, нової хвилі люстрації.

Учасники акції прийшли до Офісу глави держави з плакатами, на яких було написано «Люструй мене першим, я був в АТО», «Люструй мене першим, я був на Майдані» та інше.

На одному з плакатів було написано, що це «останній мирний протест» й «останнє попередження» Зеленському. Повідомляє кореспондент Inside з місця події.

Таким чином громадяни висловили позицію й показали, що вони не згодні з пропозицією президента люструвати й тих, хто був при владі з 2014 року.

12 липня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради анонсований законопроект про нову люстрацію. Текст документа вже з’явився на офіційному сайті парламенту під номером 10444.

У пояснювальній записці до нього зазначено, що законопроект спрямований на «вдосконалення механізму очищення влади з урахуванням зауважень і пропозицій державних органів, відповідальних за проведення перевірки».

Згідно з запропонованими нормами, під дію закону потрапляють «Президент України, Голова Верховної Ради України, Перший заступник і заступник Голови Верховної Ради України, народний депутат України і кандидати в народні депутати України, кандидати у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, кандидати на пост Президента України, кандидати на посади сільських, селищних, міських голів та старост у порядку, визначеному законодавством».

Закон буде застосовуватися до тих, хто займав посади в період з 23 лютого 2014 до 19 травня 2019 і не були звільнені у цей період з відповідної посади за власним бажанням.

Напередодні Зеленський звернувся до українців, записавши черговий ролик. Глава держави анонсував нову хвилю люстрації, під яку потраплять чиновники і депутати часів Петра Порошенка.

«Для чого потрібні народні депутати, які зберігають недоторканність, узаконюють незаконне збагачення, просто не ходять на роботу? Для чого міністри, які розповідають, що міністри занадто багато їдять? Які кажуть, що дороги будують тільки у власному Фейсбуці і народжують дітей в Америці. Які угробили здоров’я нації і розповідають про шкоду вишневих кісточок. Для чого потрібні прокурори, які можуть посадити, тільки власну печінку. Для чого міністр економіки часів Януковича, який називає громадян «ублюдками», вибиваючи з рук телефони і обіцяє дати їм усім по морді», — заявив президент.

Ця пропозиція глави держави неоднозначно була сприйнята у суспільстві. Багато хто вважає, що від хвилю нової люстрації підпадуть й герої, які захищали безпеку України у зоні АТО.

Лідер партії «Європейська солідарність», п’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що нова люстрація має ознаки неприкритого проросійського реваншу.

«Сьогодні прозвучала фантастична ініціатива: люструвати всіх, хто з 2014 по 2019 роки перебував у виконавчій чи законодавчій владі. Тих, хто боронив державу, будував державу. Люструвати для того, щоб звільнити місце для «п’ятої колони». Цей список дуже нагадує інший список – тих, проти кого держава-агресор запровадила санкції, людей, які боронили Україну, які боронили Революцію Гідності», — цитує слова Порошенка пресслужба «Євросолідарності» у п’ятницю.

Leave a Comment

Your email address will not be published.