Пінчук заплатив $ 4 млн за юридичне переслідування Тимошенко

У справі, що стала результатом розслідування втручання Росії у вибори США, проведеного спецпрокурори Робертом Мюллером, прокуратура США висунула ряд звинувачень в порушенні правил здійснення лобістської діяльності. Центральним епізодом справи є просування колишнім радником Барака Обами Грегорі Крейгом звіту серед впливових осіб у Вашингтоні і, зокрема, передача звіту кореспонденту The New York Times Девіду Сенгеру.

Деталі: у 2012 році Віктор Пінчук оплатив звіт, в якому уявлялося переслідування колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко режимом Віктора Януковича в позитивному світлі. Замовником звіту виступив уряд України, витрати в більш ніж $ 4 млн оплатив Пінчук, оплата була проведена через офшорні рахунки Пола Манафорта на Кіпрі — таку інформацію розкрив Даг Шон, політолог Демократичної партії США, виступаючи в окружному суді Вашигтон в якості свідка у справі роботи в Україні колишнього радника Барака Обами Грегорі Крейга.

Крейга звинувачують у наданні неправдивої інформації посадовим особам Мін’юсту США щодо його співпраці з Полом Манафортом на користь уряду України. Судовий процес почався 15 серпня. Крейг яка не зареєстрована як лобіста на користь іноземної організації, порушивши закон, саме для того, щоб приховати роль Пінчука в звіті. Якщо Крейга визнають винним, йому може загрожувати до п’яти років ув’язнення і штраф до $ 250 тис.

Для Віктора Пінчука це загрожує не тільки великими репутаційні втратами: робота в інтересах Януковича може зробити його токсичним для Вашингтонського істеблішменту, а його активи на Заході можуть опинитися під загрозою, якщо його зв’язок з екс-президентом Віктором Януковичем буде доведено.

Leave a Comment

Your email address will not be published.