«Православній Церкві України нічого не загрожує» — Порошенко

Екс-президент України Петро Порошенко не вважає, що українській церкві щось загрожує. Про це політик заявив в інтерв’ю «Главкому».

«Я не вбачаю, що українській церкві щось загрожує. Навпаки, це випробування, які зроблять українську церкву ще міцнішою. Так, я маю це визначити, уповільнились переходи парафій, але процес продовжується», – наголосив Порошенко.

Він переконаний, що конфлікт у ПЦУ загартує церкву: «Для нашої церкви це – загартування, яке зробить її міцнішою. Я у цьому впевнений. Я вірю. Люди залишаються з церквою. Ніхто нікуди не йде. І це означає, що церква не залежить від волі однієї особистості».

Водночас, колишній глава держави відмовився давати оцінку діям почесного патріарха Філарета: «Я точно не буду обговорювати Філарета. Але вся Україна дякувала йому за жертовність. А зараз він позбавляється підстав так думати».

Петро Порошенко також нагадав, що боротьба за автокефалію ПЦУ і надання томосу було для нього та його команди «»складним надзавданням».

«Тоді всі, хто міг, і це були люди, які хотіли Україні добра, зверталися до мене і сказали: «Пане президенте, ви щось не те робите, ви себе знищуєте. Бо нічого не буде, і вам це поставлять у провину!» Чи могло це стати моєю помилкою? Так! Але якби я думав тільки про те, як не робити помилок, я б нічого не робив. І я пишаюсь тим, що нам вдалось», – наголосив Порошенко.

Leave a Comment

Your email address will not be published.