Російська компанія «Лукойл» виграла тендер на освоєння чорноморської ділянки надр «Дельфін»

Схоже, товаришів за поребриком можна привітати з важливою зовнішньополітичною перемогою. У Кремлі знайшли, як використати зміну влади на Україні для зміцнення позицій вітчизняного бізнесу, а заодно встановлення остаточного контролю над Чорним морем.

Лукойлу вдалося стати фаворитом в майбутньому аукціоні на право освоєння перспективної чорноморської ділянки надр «Дельфін» — який становить практично весь український шельф на захід від Одеси. Зрозуміло, не під своєю вивіскою. Їх інтереси представляє азербайджанська сервісна компанія Caspian Drilling Company (CDC), дочка ДНКАР (вона ж SOCAR).

Вагіт Алікперов все організував віртуозно. Грамотно домовилися з проросійськи налаштованим керівництвом Азербайджану і заручилися посередництвом земляків з CDC. Та, в свою чергу, потрапила на конкурс завдяки фінансовим гарантіям добре відомого на українському нафтогазовому ринку Ільхама Мамедова, глави Лукойл-Україна, який разом з депутатами з оточення колишнього прем’єра Арсенія Яценюка і соратником президента, що йде, теж депутатом Ігорем Кононенко організував прихильність чинного міністра енергетики Ігоря Насалика.

Громадськість заспокоїли — на Україні всі знають заправки SOCAR, і їхній участі в конкурсі ніхто не дивується — адже тільки фахівці знають, що ця компанія видобуває виключно на Каспії. Ще й заспокоїли, що актив не потрапить в руки відомих «вирішувачив» з команди Коломойського на чолі з Павлом Фуксом, котрі після перемоги Зеленського явно націлилися на захоплення всього, що погано лежить, і теж подали заявку на конкурс по «Дельфіну».

Зате Яценюк, Кононенко, і Насалик, котрі випадають з майбутньої влади на Україні після стрімко наближаючихся в липні виборів до Верховної Ради, витончено роблять свій «дембельський акорд» на гроші тих, кого вони полум’яно називають з високих трибун «агресорами».

У підсумку, проросійська CDC склала серйозну конкуренцію двом американським компаніям, які вважалися раніше фаворитами, бо іх лобіював особисто міністр енергетики США Рік Перрі. Якщо нічого не станеться, вже на наступному тижні Лукойл в колекцію до своїх румунським активів отримає перспективне морське українське родовище, причому, на відміну від Криму, не обтяжене міжнародними санкціями.

До історії за участю Лукойлу в конкурсі на українські родовища під прикриттям азербайджанської нафтової компанії SOCAR доцільно додати інформаційну кампанію, яка розгорнулася в західних і російських ЗМІ проти президента SOCAR Абдуллаєва, чий син Рашад в кінці червня став фігурантом поліцейської хроніки на Ібіці. 25-річний Рашад Абдуллаєв звернувся в поліцію острова із заявою про крадіжку у нього колекційних швейцарських годинників вартістю один мільйон британських фунтів.

Історія набула широкого розголосу і спровокувала питання до його батька — державному чиновнику Азербайджану, який, судячи з таких щедрих подарунків сину, має чималий побічний дохід, швидше за все, пов’язаний з корупційними схемами ведення бізнесу в SOCAR. Кейс за участю азербайджанської нафтової компанії в українській комбінації Лукойлу підігріє корупційні підозри на адресу Абдуллаєва. Але, скоріше, необачне поводження сина Абдуллаєва змусить того бути обережнішим з участю в проекті Лукойлу, а то і відіграти назад в останній момент.

Не виключено також, що крадіжка дорогого годинника у юного Рашада була частиною спецоперації з протидії задумам Лукойлу і SOCAR в Україні. Спецслужби діють креативно не тільки в РФ, але і в Європі.

Leave a Comment

Your email address will not be published.