Сергій Кізь людина Юрія Луценка, а не Андрія Богдана, як подають більшість ЗМІ

ЗМІ, коментуючи призначення заступником генпрокурора Сергія Кізя, називають його «людиною Богдана». Це не відповідає дійсності – Кізь є людиною Юрія Луценка й про майбутнє призначення Сергія Миколайовича на цю посаду замість звільненого Євгена Єніна  ми повідомляли ще 26 квітня 2019 року, тобто задовго до призначення Андрія Богдана главою Адміністрації/Офісу президента.

 

У Генеральній прокуратурі Юрій Луценко має двох особливо довірених осіб: начальника Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Володимира Бедріківського й Сергія Кізя, який донедавна очолював структурний підрозділ з довгою назвою «Департамент організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях».

Саме Кізю Луценко доручав особливо делікатні справи на кшталт розвалу кримінальних проваджень відносно найближчого оточення Порошенка (Ложкін, Гонтарева, Філатов, Стеценко) чи маніпуляції з кримінальним провадженням відносно екс-міністра екології Злочевського та його компаньйона Байдена-молодшого.

До Богдана Кізь ніякого відношення не мав і лише три тижні тому Богдан збирався призначити генеральним прокурором свого соратника по адвокатській компанії «Пукшин і партнери» Віталія Каська попри те, що Касько є вкрай токсичною персоною і його призначення було б сприйнято з великим подивом за океаном (Касько, як і Лещенко, Ситник і Трепак, був причетний до бурхливою, але незаконної діяльності Демократичної парті США, спрямованої на перешкоджання Дональду Трампу посісти посаду президента Сполучених Штатів).

Але раптом концепція змінилась і Богдан після зустрічі з Луценком дійшов висновку, що кращого генпрокурора, ніж «гаманець» Юрія Віталійовича, бути не може. План простий: Луценко призначає, як і збирався, Кізя своїм заступником, потім уходить з посади, а Богдан (звісно, за підписом Зеленського, який не усвідомлює, що він підписує) вносить до Верховної Ради подання про надання згоди на призначення Кізя генеральним прокурором. У підсумку Кізь сидить на прикупі, Луценко – на касі, а Богдан має свою кишенькову генпрокуратуру, яка йому дуже знадобиться на випадок, якщо його таки виженуть з команди Зеленського.

Leave a Comment

Your email address will not be published.