Що може втратити Фірташ в Україні в зв’язку з екстрадицією в США

Сьогодні міністр юстиції Австрії дав згоду на видачу Дмитра Фірташа в США. Які є активи в олігарха і що він може втратити в зв’язку з екстрадицією — в матеріалі Inside

25 червня Верховний суд Австрії відхилив скаргу українського бізнесмена Дмитра Фірташа на рішення апеляційного суду про його екстрадицію з Австрії в США, прийняте в лютому 2017 року. 16 липня федеральний міністр юстиції Австрії дав згоду на видачу Фірташа в США.

Дмитро Фірташ вже 5 років не приїжджає в Україну, де зосереджені його основні активи. Водночас йому вдалося зберегти майже весь свій бізнес від зазіхань з боку держави і опонентів. Що він може втратити  в зв’язку з екстрадицією в США?

Олігарху належить чотири найбільших підприємства України у напряму бізнесу азотних добрив, він має великий досвід у титановій промисловості. Великі гроші Фірташ заробив на імпорті природного газу з Росії в Україну, завдяки близьким стосункам з російською владою. Він також володіє Inter Media Group, до якої входить 9 телеканалів, включно з “Інтером”.

Екстрадиція Фірташа до США може зменшити його авторитет і підштовхнути до перерозподілу бізнес-ландшафту в Україні, змінити менеджмент підприємств, а також риторики Інтера, який дає можливість впливати на політичний порядок денний. Олігарх може бути цікавий спецслужбам США, як знавець російсько-українських газових схем, що існували до падіння режиму Віктора Януковича.

Також ми писали, що Фірташа екстрадують і це дуже вигідно для Коломойського, який буде найбільшим вигодонабувачем. Також ми описували, що це нова «війна» за українську «трубу» і переділ газового ринку в Україні.

Leave a Comment

Your email address will not be published.