Що сказав глава Офісу Президента Андрій Богдан і як це розуміти

Що сказав глава Офісу Президента Андрій Богдан і як це розуміти:

1. Мер міста Києва Віталій Кличко не контролює Київська міська рада і він це неодноразово визнавав в приватних розмовах з Андрієм Богданом.

2. Богдан багато разів просив Кличко стати народним мером — відмовитися від участі у всіх корупційних схемах, оскільки це заважає розвитку міста і породжує безгосподарність, яка відбувається в Києві.

3. Глава Офісу Президента України повідомив, що адвокат, який представляє одну з груп впливу пропонував йому поділити дохід від корупційних схем в Києві в розмірі $ 40 млн рік в обмін на те, що Віталій Кличко збереже посаду голови Київської міської адміністрації.

4. Офіс Президента має намір звернутися в правоохоронні органи для перевірки фактів зловживань службовим становищем з боку київських чиновників, які оприлюднені в ЗМІ, щодо будівництва та реконструкції мостів в Києві.

Віталій Кличко змушений шукати баланс інтересів між трьома основними групами впливу в Київській міській раді. Для повного контролю влади Президенту Зеленському потрібен контроль над містом Києвом, це вже склалася традиція, продиктована необхідністю контролювати всі процеси в столиці, оскільки перемогу на всіх мажоритарних округах в місті здобули представники Слуги народу.

Вся система балансу інтересів зруйнувалася. Хронологія подій:

24 липня Президент України Володимир Зеленський звернувся до Кабінету міністрів з проханням звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської адміністрації.

26 липня Прем’єр — міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд розгляне питання про погодження звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської адміністрації на найближчому засіданні.

26 липня мер Києва Віталій Кличко викликаний на допит в Державне бюро розслідувань у рамках кримінальної справи про земельні махінації.

29 липня заступник мера Києва Віталія Кличка, секретар Київради Володимир Прокопів написав заяву про складання повноважень.

З сьогоднішнього дня Прем’єр — міністр України Володимир Гройсман перебуває у відпустці, тому чергового засідання Кабінету міністрів на якому буде розглянуто питання звільнення Кличка на цьому тижні не буде.

Новим головою Київської міської державної адміністрації буде призначений Олександр Ткаченко — генеральний директор каналу 1 + 1, який належить Ігорю Коломойському. Можливий варіант проведення дострокових виборів мера Києва.

Leave a Comment

Your email address will not be published.