Справа екс-керівника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова і екстрена відпустка Генпрокурора Юрія Луценка тісно пов’язані

Справа екс-керівника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова і екстрена відпустка Генпрокурора Юрія Луценка тісно пов’язані: Єфремов і Луценко — давні вороги, їх конфлікт виник в період останньої виборчої кампанії Президента Януковича, після якої Луценко був заарештований.

Олександр Єфремов — виходець з Донбасу, колишній губернатор Луганської області, який мав вплив на регіон, в тому числі контролював призначення всіх силовиків.

У період зміни влади: Янукович — прем’єр, Ющенко — Президент, Янукович — Президент, Порошенко — Президент, голови МВС, СБУ, прокуратури та митниці в Луганській області змінювалися із завидною періодичністю, що позначалося на роботі великого бізнесу, тіньових потоках і контрабанді, на цьому тлі у них виникла особиста неприязнь, яка перейшла у відкритий конфлікт.

Після втечі Януковича фракція Партії регіонів почала розвалюється, Єфремов втратив владу, Україна — контроль над Луганськом, екс-регіонал Володимир Ландик дав свідчення на Єфремова, а Юрій Луценко звинуватив Єфремова в захопленні влади в Луганську, після чого його затримали в аеропорту Борисполя і заарештували.

Про те, що Єфремова сьогодні випустять під домашній арешт Луценко знав ще в п’ятницю, він уже не міг контролювати суд, адже так довго арешт Олександра Єфремова на час слідства — було прямою вказівкою Генпрокурора Луценко, а тиск на суд був занадто явним. Сьогодні Юрій Луценко пішов у відпустку до 5 серпня, незважаючи на те що йому було відомо: в середу, 23 липня, планується доповідь силовиків Президенту України Володимиру Зеленському про хід розслідування справи про вбивство Павла Шеремета.

З відпустки Луценко швидше за все не повернеться, адже він знає чим це для нього загрожує: занадто багато ворогів у Генерального Прокурора України, який не має профільного юридичної освіти …

Leave a Comment

Your email address will not be published.