США намагаються перешкодити китайським компаніям купити український завод Мотор Січ

Виробництво авіаційних двигунів — ключова проблема китайського ВПК, а український завод Мотор Січ відчуває нестачу у замовленнях як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках.

Мотор Січ — один з головних світових виробників двигунів для авіаційної промисловості, його придбання китайськими компаніями кратно підвищить як оборонні, так і наступальні можливості Збройних Сил Китаю.

Радник Президента США з національної безпеки Джон Болтон планує прибути до Києва наступного тижня, щоб переконати керівництво заводу не укладати угоду, оскільки це може нести угорзу національної безпеки США. Китайські компанії Skyrizon Aircraft будують під потужності українського підприємства завод в Чунціні на південному заході Китаю.

Китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Group подали на узгодження в Антимонопольний комітет України (АМКУ) операцію з придбання понад 50% акцій єдиного в Україні виробника авіаційних двигунів «Мотор Січ». Про це повідомив директор зі зв’язків з громадськістю підприємства «Мотор Січ» Анатолій Малиш: «Китайські компанії вже купили акції. Тепер рішення за АМКУ.

«Мотор Січ» — українське підприємство, що займається розробкою, виробництвом, ремонтом і обслуговуванням авіаційних газотурбінних двигунів для літаків і вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. Штаб-квартира розташована в місті Запоріжжя.

Leave a Comment

Your email address will not be published.