Суд Люксембургу зобов’язав Газпром виплатити $ 2,6 млрд Нафтогазу

Суд Люксембургу зобов’язав Газпром виплатити $ 2,6 млрд Нафтогазу.

Сьогодні стало відомо про рішення, прийняте в суді Люксембургу за позовом Нафтогазу до Газпрому від 8 липня Люксембурзький суд постановив відхилити клопотання Газпрому з приводу оскарження раніше прийнятого рішення, мова йде про рішення, за яким Стокгольмський арбітраж дає право України стягнути з Газпрому $ 2,6 млрд .

Нафтогаз звернувся в банки Люксембургу, що кредитують проекти Газпрому, з вимогою заморозки активів Газпрому в Європі, в першу чергу в Люксембурзі. Газпром подав позов до суду Люксембургу в надії опротестувати прийняті українською стороною заходи, Нафтогаз заявив, що діє на підставі рішення арбітражу.

Спочатку Стокгольмський арбітраж зобов’язав Газпром виплатити Нафтогазу $ 4,63 млрд за недопоставку газу для транзиту. Раніше в суді був підтверджений факт боргу Нафтогазу за поставки газу перед Газпромом в розмірі $ 2 млрд. У підсумку Газпром, згідно з рішенням суду, залишився винен Нафтогазу $ 2,6 млрд. У Газпромі кажуть про те, що будуть продовжують вживати заходів, щоб опротестувати це рішення.

Аналізуючи дії Нафтогазу можна прийти до висновку: Нафтогаз, домагаючись від Газпрому мільярдних компенсацій за російський газ, намагається домогтися від Газпрому ще й вигідного довгострокового контракту. Газпром гіпотетично, звичайно, може піти на виплату Нафтогазу $ 2,6 млрд, однак це може виявитися останньою прибутком Нафтогазу.

Leave a Comment

Your email address will not be published.