Транзиту газу через Україну не буде — Нафтогаз

Припинення транзиту газу з нового року — це базовий сценарій, таку заяву зробив виконавчий директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко.

Юрій Вітренко: На жаль, базовий варіант полягає в тому, що з 1 січня 2020 року транзиту російського газу через територію України не буде. Це означає, що вся система в межах української ГТС повинна бути повернута в так званий фізичний реверс, і газ буде надходити не зі сходу на захід, а з заходу на схід.

За словами Юрія Вітренка в цьому році українська сторона готувалася до такого сценарію:

Укртрансгаз модернізував 5 компресорних станцій для роботи в реверсному режимі — це дозволить в разі часткової чи повної зупинки транзиту забезпечувати безперебійне газопостачання споживачів східних і південних регіонів України: на компресорних станціях Хуст, Богородчани, Гусятин, Бар, Олександрівка побудовані нові обв’язки, за рахунок яких розширені можливості ГТС для оперативного перерозподілу газових потоків і оптімізіровни технологічні витрати газу при роботі станцій в реверсному режимі.

Польща розширює свою газтранспортную систему і має намір об’єднати її з української ГТС за допомогою інтерконнектора в Германовіцах. Таким чином, в разі зупинки транзиту, транспортування газу буде здійснюватися з європейських країн і з ПСГ на заході України.

Leave a Comment

Your email address will not be published.